"Spotkania z Innym? - OK!" to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom "Krzyk" w partnerstwie z Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju. Adresatem projektu jest młodzież z powiatu Biłgoraj. Założeniem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży w obszarze działań antydyskryminacyjnych wobec wszelkiego rodzaju "inności" i przeciwstawianiu się agresji i wykluczeniu społecznemu.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty Spotkaj się z Innością z zakresu rozbudzenia aktywności młodzieży przez wolontariat; promowania postaw filantropijnych; aktywizacji w sprawy publiczne. Młodzież przy wsparciu dorosłych opracuje i zrealizuje własne inicjatywy w ramach Krainy Inicjatyw do których zostanie przygotowana podczas warsztatów z zarządzania projektem. Działania te przyczynią się do zwiększenia motywacji i uzyskania pozycji młodzieży we współtworzeniu społeczności lokalnej. Wiosną odbędą się Wizyty Studyjne Szlakiem Tolerancji do lubelskich i warszawskich organizacji, podnoszące kompetencje liderów młodzieży, wymianę doświadczeń i promowanie dobrych praktyk w rozwiązywaniu problemów społeczeństwa obywatelskiego. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany Dzień Tolerancji - gdzie młodzież zaprezentuje wyniki projektu. Podczas pikniku odbędzie się przedstawienie inicjatyw młodzieżowych: wystawa fotografii, folderów dokumentujących młodzieżowe inicjatywy, występy zespołów szkolnych i zaproszonych gości.
Wiceprezes fundacji - Agnieszka Neuman-Lipińska uważa, że " poprzez powyższe działania młodzież biorąca udział w projekcie stanie się bardziej odpowiedzialna i świadoma, bardziej wrażliwa na różnorodność i inność, będzie potrafiła ją uszanować i przeciwstawić się wszelkim przejawom dyskryminacji". Projekt umożliwi młodzieży najpierw nabycie wiedzy i umiejętności a następnie da możliwość praktycznego działania na rzecz własnego środowiska lokalnego.
Zapraszamy szkoły gimnazjalne powiatu Biłgoraj do udziału w projekcie, który będzie realizowany do lipca 2014 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.
PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ EOG DO PROGRAMU "OBYWATELE DLA DEMOKRACJI"