Ogólnopolski projekt społeczny ‘Szkoła bez Przemocy' przebiegał w tym roku pod szkolnym hasłem: ‘Wolontariat - świadomie pomagam innym'.
Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie uczestniczyła już w IV edycji programu, który realizował założenia Szkolnego Klubu Wolontariuszy. Miał on na celu rozwijanie wśród uczniów zaangażowanych, życzliwych postaw wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.
Spotkanie rozpoczęło się przypomnieniem Kodeksu Szkoły bez Przemocy przez Samorząd Uczniowski, którego przestrzeganie jest szkolną zasadą.
Dzień Szkoły bez Przemocy w Szkole Podstawowej przebiegał w miłej atmosferze, została zorganizowania wspólna impreza w plenerze dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na dowód sympatii, jaką są darzeni wychowankowie oraz w nagrodę za ich zaangażowanie w pracę, dzieci wybrały w tajnym głosowaniu "Najsympatyczniejszych uczniów i pracowników Szkoły". Zwycięzcy otrzymali Ordery Ulubieńców Szkoły i musieli przebrnąć przez wypicie soku z cytryny z uśmiechem.
W Dniu Szkoły bez Przemocy odbył się mecz piłki nożnej: uczniowie kontra nauczyciele i rodzice. Tę rozgrywkę wygrali uczniowie - 4:2. Dla najmłodszych dzieci przewidziano zabawy z chustą animacyjną, grę w dwa ognie, slalomy, tor z przeszkodami i wspólne malowanie krajobrazów naszej okolicy pod tytułem ‘Chodź, pomaluj nam świat'. Na zakończenie imprezy zostały wypuszczone czerwone baloniki na znak solidarności z innymi szkołami w Polsce, manifestującymi w ten sposób sprzeciw wobec przemocy i agresji w szkołach.
- Dzień Szkoły bez Przemocy jest dla nas deklaracją pozytywnych zachowań młodych ludzi - tłumaczyła Beata Pukało, Koordynator programu - Jest to dla nas działanie profilaktyczne, które ma nie dopuszczać do takich zachowań. W szkole rozwiązujemy spory wewnątrzszkolne, ale są to na szczęście tylko małe spory. Lubimy ten dzień połączyć z obchodami Dnia Dziecka - dodała.