9 sierpnia podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom KRZYK oraz grupa dzieci z rodzin zastępczych wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Po muzeum grupę oprowadzała pani kierownik zapoznając z dawnymi zwyczajami i tradycjami nawiązując do współczesnego stylu życia. Spacer po niezwykle urokliwym terenie pozwolił lepiej poznać życie ludzi różnych kultur w dawnej wsi i miasteczku. Dzieci poznały architekturę i obraz życia codziennego we dworze, w chałupie i gospodarstwie. Poznały elementy domu mieszkalnego, wyposażenie w sprzęty niezbędne do codziennych zajęć kobiet i mężczyzn, zobaczyły piękne dworki i chaty kryte strzechą, zabytkowy wiatrak z Zygmuntowa, restaurację, sklepy, pocztę, areszt oraz remizę w przedwojennym miasteczku. Wyposażenie izb, pokazało dzieciom jak wielkie jest bogactwo tradycji i obrzędów dziś już prawie zapomnianych. W "Chacie Smakosza", która również znajdowała się na terenie muzeum odbyła się degustacja pysznych regionalnych pierogów z kaszą i serem przyprawionych miętą. "Cieszę się, że odwiedziliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej, bo jest piękne, ciekawe i można się wiele dowiedzieć o życiu ludzi w dawnych czasach." - mówi Oliwia. Wycieczka była możliwa dzięki dofinansowaniu inicjatywy przez Fundację Aktywności Obywatelskiej do projektu "Aktywni w społeczności" z programu MPiPS FIO.
13 sierpnia podopieczni fundacji z rodzinami oraz wolontariusze wyruszyli na trzydniowy spływ kajakowy Doliną Tanwii. Grupa wypłynęła z Rebizantów i dopłynęła do Króli. Pierwszy dzień był pełen przepraw przez dzikie zarośla, progi i zawalone konary drzew. Woda była zimna a często trzeba było do niej wchodzić aby przenosić kajak. Wieczorne ognisko i biwak w Borowych Młynach rozgrzało zmęczonych turystów. Do wieczornych gawęd, skeczów i śpiewów dołączyli turyści z Leżajska.
Wieczorne i poranne śpiewogranie wpłynęło na nawiązanie nowych przyjaźni. Kolejne dni obfitowały w poznawanie walorów przyrodniczych pięknej Doliny Tanwii i nowych atrakcji turystycznych na trasie. W tym roku gościem spływu był chłopiec reprezentujący kulturę romską z Szaflar, opowiadał o życiu współczesnych Romów w Polsce i ich historii, pięknie grał na gitarze umilając odpoczynek. Wolontariusze przybyli z Pomorza, Śląska, z Małopolski, stolicy i okolic, gdzie będą promować nasz region.
Spływ Kajakowy został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe.