Tak zgodnie twierdzą gimnazjaliści, którzy dziś, 24 kwietnia rozpoczęli "małą maturę". Egzamin potrwa trzy dni, a wyniki będą znane dopiero pod koniec czerwca. - Nie było tak trudno - mówią uczniowie.
Uczniowie swoje zmagania z zadaniami egzaminacyjnymi rozpoczęli we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 9. Na początek musieli wykazać się wiedzą humanistyczną, w kolejnych dniach przystąpią do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej oraz językowej.
- We wszystkich gimnazjach w mieście egzamin zdaje 256 uczniów, w tym w Gimnazjum Nr 1 jest ich 126, w Gimnazjum Nr 2 73, natomiast w Gimnazjum Nr 3 57 - informuje w rozmowie z bilgorajska.pl Anna Florkiewicz, inspektor ds. oświaty UM Biłgoraj.
- Myślę, że uczniowie poradzą sobie z testami, są dobrze przygotowani, ale oczywiście dopiero oficjalne wyniki pokażą jaki jest rzeczywisty poziom wiedzy - stwierdził Jan Majewski, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół.
W tym roku po raz pierwszy młodzież zdaje egzamin gimnazjalny w nowej formule. Dotychczas był on podzielony na trzy części: humanistyczną, matematyczno - przyrodniczą oraz językową. - Teraz też są trzy części z tym, że część humanistyczna została podzielona na dwa etapy. Najpierw uczniowie piszą test z historii, wiedzy o społeczeństwie i sztuki, a po przerwie sprawdzają swoją wiedzę z zakresu języka polskiego - wyjaśnia Majewski.
A jakie wrażenia mieli gimnazjaliści po pierwszej części egzaminu? - W ogóle się nie denerwowałem, ale jak się okazało chyba powinienem, bo zadania były trudniejsze niż przypuszczałem. Teraz żałuję, że nie usiadłem do nauki trochę wcześniej, żeby nadrobić zaległości. Mam jednak nadzieję, że nie będzie źle - powiedział nam Dawid, uczeń jednej z miejskich szkół. Zupełnie odwrotne doświadczenie ma za to jego koleżanka Kamila, która powiedziała, że przygotowała się na bardziej wymagające pytania, a te zaskoczyły ją swoim małym stopniem skomplikowania.
Pewnie te subiektywne odczucia zweryfikują wyniki, które poznamy już w czerwcu. Wtedy też okaże się kto zdobył wystarczającą ilość punktów, by dostać się do wymarzonej szkoły średniej. Na razie jednak przed młodzieżą jeszcze dwa dni zmagań, także z własnym stresem. W środę napiszą egzamin z części matematyczno - przyrodniczej, w czwartek za to popiszą się wiedzą z języka obcego.
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
9ce-71e
~ xyz do bezrobotnego...Widać,że nie chciało się uczyć to i stresu nie masz bo komu zależy na wynikach i dostaniu się do dobrego gimnazjum to stres się udziela.Nie gadaj, że kiedyś to było ciężko ,a teraz pestka.Każdy ma na to inny punkt widzenia,można o tym wiele dyskutować.Wiele się zmieniło przez 30 lat to i szkolnictwo nie stoi w miejscu.
25 kwietnia 2012
+0
-1
PL
4a7-49b
~ MatS do bezrobotny Hehe i tu się mylisz, bo owszem na kierunki typu lotnictwo, fizyka, matematyka dostanie się każdy, ale jeśli napisał słabo maturę(czyt.30%śr) To nie ma szans że sobie na nich poradzi, więc wyleci po semestrze. A na studia typu budownictwo, geodezja i inne tego typu kierunki, dostaniesz się tylko i wyłącznie z maturą z matmy na poziomie ROZSZERZONYM zdaną na conajmniej 70%, więc mi nie pitol że każdego wszędzie przyjmują. Chyba że satysfakcjonują Cię kierunki typu turystyka i rekreacja bądź marketing i zarządzanie.
25 kwietnia 2012
+0
-2
PL
b0a-369
~ "Do matS"- bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja Muszę powiedzieć,że Twój wpis świadczy albo o bezmyślności lub też o braku podstawowej wiedzy o czym napisałeś, mimo,że media cały czas o tym "trąbią" i są roczniki statystyczne.Każdy o tym wie,że od wielu lat,a generalnie-od dwóch,studia są na tzw. "zapiski",z wyjątkiem architektury,medycyny i kierunków studiów plastycznych,gdzie trzeba zdawać dodatkowe egzaminy kierunkowe. Każdy może się zapisać na studia,bo łączna liczba wolnych miejsc na pierwszym studiów jest zawsze znacząco większa od liczby kandydatów z wyjątkiem w/w 4 kierunków.Dlatego uczelnie "walczą między sobą"o studentów.Jedynie na studiach doktoranckich(nie myl ze studiami medycznymi)jest selekcja kandydatów.Podobna sytuacja jak na studiach wyższych jest w szkołach średnich i gimnazjach, gdzie łączna liczba wolnych miejsc znacząco przekracza liczbę uczniów.Odwrotna sytuacja była za socjalizmu. Np. aktualnie na studiach wyższych studiuje ok.3,6 mln., a jeszcze 30 lat temu studiowało ok. 0,8 mln przy prawie tej samej liczbie ludności. Wówczas na 1 miejsce na studiach było średnio 3,5 osoby, a do szkoły średniej z maturą ok. 2 osób, bo większość kończyła tzw. zawodówki itd. Szkoda czasu; zapytaj się rodziców lub dziadków,czy nie mam racji lub zajrzyj do roczników statystycznych i nie "pisz bzdur wyssanych z palca".
24 kwietnia 2012
+3
-1
PL
0f5-b9c
~ MatS Bezrobotny-Jak sama nazwa Twojego nicku wskazuje, chyba w szkole nigdy nie błyszczałeś. więc teraz się nie odzywaj. Twierdzisz że nie mają stresu bo mają napisać na 30% i to wszystko. tylko zauważ że jak na tyle napiszą to czeka ich co najwyżej zawodówka... Bo na liceum bądź technikum nie mają co liczyć. Tak samo jest ze studiami, co z tego że matura będzie zdana na te 30% średnio z każdego przedmiotu, skoro żadna uczelnia nie przyjmie takiej osoby.
24 kwietnia 2012
+4
-5
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja Słusznie, że gimnazjaliści nie mają stresu, bo jak w przypadku matury, trzeba zaliczyć jedynie ok.30% materiału na ocenę pozytywną. To jest "Mały Pikuś". Za socjalizmu maturzysta musiał zliczyć ok. 50% materiału na ocenę pozytywną i to było "coś".
24 kwietnia 2012
+3
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Największy Orszak Trzech Króli w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
W poniedziałek, 6 stycznia, czyli święto Objawienia Pańskiego, w Biłgoraju zorganizowana została kolejna edycja Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy przeszli od sanktuarium św. Marii Magdaleny do Biłgorajskiego Centrum Kultury.
dzisiaj, 16:58
Biłgoraj
Kierujący BMW wjechał w budynek
dzisiaj, 10:49
Teodorówka
Kierowca pod lupą śledczych po kolizji
6 stycznia 2025
Chmielek
Zmarł ks. Marek Tworek - proboszcz parafii Chmielek
W poniedziałkowe przedpołudnie, 6 stycznia, w gminie Łukowa doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął ks. Marek Tworek, proboszcz parafii w Chmielku.
w niedzielę, godzina 16:20
Sigła
Zderzenie pojazdów na łuku drogi [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 12:46
Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
31 grudnia 2024
Goraj
Mieszkańcy pożegnali stary rok
31 grudnia na Rynku 600-lecia mieszkańcy Goraja i okolic tradycyjnie pożegnali stary rok i powitali nowy podczas widowiska sylwestrowego zwanego "Diabełkami". Wydarzenie, organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Goraju, po raz kolejny zgromadziło tłumy.