Podczas tegorocznej, XVI edycji Tygodnia Bibliotek w Tarnogrodzie zorganizowano wiele wydarzeń, m.in. podsumowano konkursy, czy zorganizowano spotkanie z autorem komiksów.
Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w Tarnogrodzie zdobyli Paweł Śmieciuch ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie - Skłodowskiej w Tarnogrodzie i Julia Babij ze Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.
Wyróżniono także:
Gaję Kozę ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie, Magdalenę Kędzierską ze Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Otylię Antolak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Amelię Pokrywkę ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Dominika Larwę ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Magdalenę Hadacz ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Magdalenę Wardach ze Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym.
W ramach wydarzenia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Ilustracje do lektur naszych dziadków", którego celem była popularyzacja czytelnictwa i kultury czytelniczej, rozbudzanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą, rozwijanie wyobraźni aktywności plastycznej dzieci, rozwijanie kreatywności i samodzielności dzieci. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej, będącej ilustracją do wybranej lektury dziadków.
W kategorii - Przedszkolaki
I miejsce: Julia Wach, Oliwia Karpik, Gabrysia Maśko, Martynka Socha, Iga Mazurek, Hania Drzał, Wiktoria Ostrowska
W kategorii klas I - IV
I miejsce - Maciej Grabias
II miejsce - Szymon Janda
III miejsce - Oliwia Świrk
W kategorii klas V - VIII
I miejsce - Weronika Pawlos
II miejsce - Amelia Dec
III miejsce - Otylia Antolak
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Tarnogrodzie.
Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek tarnogrodzka biblioteka zaprosiła młodzież do odkrywania tajemnic komiksów z Hubertem Ronkiem twórcą m.in. "Wojennej odysei Antka Srebrnego". Spotkanie zorganizowano w środę, 15 maja. Od najmłodszych lat pasją Huberta Ronka był i jest rysunek. Inspiracje do treści komiksów czerpie z otaczającej go rzeczywistości. Zależy mu na tym, aby w ciekawy i przystępny sposób zawrzeć rzetelną wiedzę historyczną. Zamiast opasłych książek, komiksy Huberta Ronka są alternatywą poznania naszej historii i rzeczywistości. Świadczą o tym kupione podczas spotkania komiksy i niekończąca się kolejka po autograf wraz z ilustracją autora.