W ciagu 16 lat organizacji koncertów cecyliańskich odbywały się one w różnych kościołach biłgorajskich, a jak przypomniała prowadząca Maryla Olejko - najczęściej w kościele pw. św. Marii Magdaleny.
Jako pierwszy zaprezentował się chór z parafii pw. św. Jana Nepomucena we Frampolu. Powstał on w 1898 r.,jest więc najstarszym chórem na terenie powiatu biłgorajskiego. Obecnie występuje pod dyrekcją Anny Kajcik. Jako następny wystąpił chór "Cordis", najstarszy z biłgorajskich chórów. Powstał przy parafii pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju w 1907 r. Od 30 lat dyryguje nim Józef Wajrak. Pod batutą Zbigniewa Bilińskiego wystąpił chór parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju.Chór został założony przez Jarosława Rabińskiego 1993 r.. Wieloletnią tradycję ma chór "Cantate Deo" z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, który wiąże swoja dziłlaność głownie z oprawą uroczystości religijnych. Chórem kieruje organista w tejże parafii Ireneusz Pietrzniak. Chór wystąpił w ubiegłym roku podczas ogólnopolskich dożynek w Częstochowie. Jako ostatni wystąpił, działajacy pod skrzydłami BCK, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo". Chór od początku istniena, czyli przeszło 50 -lat wpisuje się w oprawę wydarzeń artystycznych na terenie Biłgoraja. Chór ma w swoim repertuarze utwory sakralne i świeckie różnych epok, a nawet przyśpiewki ludowe. Dyryguje nim Paweł Stelmach. Na zakończenie wszystkie chóry razem zaśpiewały trzy pieśni: Hymn do św. Cecylii, Chrystus Król, i hymn Gaude Mater Polonia. Między występami chórów zaprezentował się Zespół Kameralny Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Na koncert zaprosiło Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej "ECHO" oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.