Henryk Wujec, o. Tomasz Dostatni, to tylko niektórzy z autorów Biłgorajskiego Kwartalnika "Tanew", którzy spotkają się 30 września br. w sali Biłgorajskiego Centrum Kultury, aby dyskutować o misji tego tytułu.
fot.archiwum
Przez lat wydwania "Tanwi" pojawiały sie w nim artykuły Henryka Wujec, o. Tomasza Dostatniego, Adama Sikorskiego, Ernesta Brylla. W latach poprzednich swoje teksty publikowali także Paweł Śpiewak czy Wiesław Myśliwski. Pierwszy numer "Tanwi" ukazał się 15 listopada 1989 roku, jako biuletyn Zarządu Oddziału NSZZ "Solidarność". Od 1992r., kwartalnik wydawany jest przy współfinansowaniu z budżetu miasta Biłgoraj, stając się gazetą samorządową. Obecnie "Tanew" wydawana jest w nakładzie 400 egzemplarzy. Kwartalnik rozprowadzany jest bezpłatnie w holu BCK, muzeum, bibliotekach oraz Ośrodku Informacji Kulturalnej i Turystycznej.
- Chcemy wspólnie ze wszystkimi autorami publikującymi na łamach Tanwi, zarówno z tymi którzy przyjadą z Warszawy czy Lublina, jak i z naszymi lokalnymi autorami, dyskutować o roli, jaką powinny spełniać takie czasopisma jak Tanew. To gazeta, która przez wiele lat, od początku istnienia czyli 1989 roku, wielokrotnie zmieniała swój charakter. Od 2009 roku pismo ma nie tylko nową szatę graficzną, ale też nowy profil kwartalnika kulturalno-społecznego, który, jestem przekona, pełni ważną rolę nie tylko w naszym mieście. Jesteśmy przykładem, że nawet małe lokalne środowisko, jak nasze, może tworzyć gazetę, w której ukazują się artykuły autorów znanych i cenionych w całym kraju - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Gabriela Figura, kierownik Działu Medialnego BCK. Pani Figura podkreśla jednocześnie, że ma nadzieję, że to spotkanie przysporzy "Tanwi" nowych czytelników.
Spotkanie "Tanew - kwartalnik z misją" odbędzie się 30 września w poniedziałek o godz. 17:30 w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy.
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
cde-4d8
~ Ratunek Nie sądzę aby Tanew "ratowali" autorzy spoza naszego rejonu. Te wielkie nazwiska, nie dotyczy to pana Wujca, piszą w prasie i na antenie ogólnopolskiej i tam kazdy moze ich czytać. Więc po co ich "męczyć" w lokalnej Tanwi? Dowartościować się może Pan Schmit w inny sposób, np.robotą u podstaw...
18 września 2013
+1
-0
GB
eb9-7d2
~ ;) Łatwo sprawdzic na stronach BCK, ze Tanew w takiej formie pojawiala się już od 2005 roku. Wprawdzie raz jest ona miesięcznikiem innym razem dwumies. ale juz była. Wiem, że takie krotkie teksty nie są "oczkiem w głowie" ich autorów ale warto czasami byłoby dowiedzieć sie czegoś więcej aby nie wprowadzać w błąd;) Przecież za kilkanaście lat, nasze dzieci na podstawie publikacji prasowych będą pisały prace naukowe. To m.in wasza redakcja tworzy kronikę tego regionu. kiedy jestem w Bilgoraju zawsze sięgam po Tanew... bo tak na prawdę ona jest zawsze aktualna, jest co poczytać. nie wiele juz takich stworow zostało w naszym kraju. Cytująć mistrza "Słowa staniały. Rozmnożyły się, ale straciły na wartości. Są wszędzie. Jest ich dużo. Mrowią się, kłębią, dręczą jak chmary natarczywych much. Ogłuszają. Tęsknimy więc za ciszą. Za milczeniem. Za wędrówką przez pola. Przez łąki. Przez las, który szumi, nie plecie, nie tokuje" i takie własne ukojenie jest w tej gazecie. nikt nie skacze nikomu do gardła.szanowane są poglądy.
17 września 2013
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.