W czwartek 1 sierpnia, na półtora miesiąca przed wyznaczonym terminem, dokumenty zostały złożone w Urzędzie Marszałkowskim. Sprawnie przeprowadzenie procedury było możliwe dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami, którzy w terminie złożyli odpowiednie oświadczenia w Urzędzie Miejskim. - 27 gmin dostało pieniądze na solary. Wzrasta zapotrzebowanie więc wzrasta także i cena. Firm, które wykonują solary jest kilka. Jeśli Urząd Marszałkowski sprawdzi nasz wniosek jako jeden z pierwszych to mamy nadzieję, że jako pierwsi ogłosimy przetarg - mówi w rozmowie portalem bilgorajska.pl, Tadeusz Niedźwiecki, burmistrz Frampola.
Burmistrz podkreśla także, wkład urzędników Urzędu Miasta Frampol, którzy pracowali w soboty i niedzielę, a także jeździli na wioski, aby tam na miejscu zawierać umowy z mieszkańcami.
Po rozpatrzeniu dokumentów nastąpi podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji. Przez ten czas Urząd Miejski we Frampolu będzie przygotowywał specyfikację techniczną, aby niezwłocznie po podpisaniu umowy ogłosić przetarg. Harmonogram przeprowadzania robot zostanie ustalony z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą. Będziemy informować na bieżąco o postępach prac.
W ramach Projektu "ECO - EFEKTYWNY Frampol" 615 budynków prywatnych na terenie miasta i gminy Frampol zostanie wyposażonych w instalacje solarne. Ponadto 60 posesji prywatnych będzie miało piece centralnego ogrzewania zasilanych paliwem ekologicznym. Instalacje solarne zainstalowane zostaną również na 7 budynkach użyteczności publicznej, a jeden piec c.o. zostanie zamontowany w szkole w Woli Radzięckiej.
Zgłoszony przez Urząd Miejski we Frampolu wniosek "ECO - EFEKTYWNY Frampol" otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Działania 6.2 Energia przyjazna środowisku. Projekt opiewa na kwotę 6 311 020 zł, a kwota dofinansowania wyniosła 5 364 367,00 zł.