BAUER BRONISŁAW - lat 86
Długoletni nauczyciel, pedagog, zasłużony obywatel Miasta Biłgoraj. Pracował w kilku szkołach Lubelszczyzny, najdłużej w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i Liceum Pedagogicznym w Biłgoraju. W roku 1980 był jednym z założycieli NSZZ "Solidarność" w tej szkole. W czasie stanu wojennego represjonowany za przynależność do związku. Po roku 1989 brał czynny udział w budowaniu struktur samorządu lokalnego. Za swą działalność pedagogiczną otrzymał liczne odznaczenia, m.in. Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
DYGA TERESA - lat 80
Długoletnia nauczycielka w Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju w latach 1960 - 1990 (obecne L.O.im. ONZ). Wybitny nauczyciel przedmiotu - uczyła chemii, wychowawca kilku pokoleń lekarzy. Miłośniczka turystyki, świetna organizatorka rajdów, wycieczek i obozów wędrownych dla młodzieży. Za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania, licznymi nagrodami kuratora oświaty i wychowania.
ĆWIKŁA CELINA - lat 50
Wieloletni, doskonały pedagog i nauczyciel historii, uczyła w Szkole Podstawowej w Bukowej, Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Wraz z reformą oświaty przeszła do pracy w Gimnazjum Nr 1 - obecnie Gimnazjum Nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. Od września 2001 r, pełniła funkcję wicedyrektora, a od września 2002 r. Dyrektora tej placówki. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana i wyróżniania przez Dyrektorów i Burmistrza Miasta. W roku 1997 r. została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.
HASIAK HENRYK - lat 74
Dyrektor KRUS.
KNIAZIOWSKI HENRYK - lat 71
Brygadier w stanie spoczynku. Komendant Powiatowy Straży Pożarnych w Biłgoraju w latach 1967 - 1973. Komendant Rejonowy Straży Pożarnych w Zamościu w latach 1981 - 1992. Radny Rady Miasta II Kadencji w latach 1994-1998 i wieloletni Przewodniczący Rady Osiedla "Rapy".
LEDWÓJCIK MARIAN - lat 90
Wieloletni pedagog i wychowawca młodzieży. Na ziemię biłgorajską przybył w okresie wojny. W latach 1942-1944 prowadził tajne nauczanie. W 1951 r. podjął pracę w L.O. w Biłgoraju, następnie w Państwowym Ośrodku Doskonalenia Kadr Oświatowych i Liceum Pedagogicznym. Kiedy w roku 1961 powstała Zasadnicza Szkoła Zawodowa, został jej dyrektorem. Przez pięć lat (1974-1979) był dyrektorem Zakładu Przemysłu Dziewiarskiego "Mewa", potem, do emerytury ponownie dyrektorem Z.S.Z. Za swoją długoletnią działalność w PCK (w latach 1976-2000 pełnił społecznie funkcję Prezesa Zarządu Rejonowego PCK) wielokrotnie odznaczany, w roku 1993 otrzymał wyróżnienie honorowe "Kryształowe Serce", a w 2001 r. tytuł "Prezesa Honorowego PCK". W roku 2008 został uhonorowany przez Radę Miasta tytułem "Zasłużony dla Miasta Biłgoraj".
STARONIEWSKA STANISŁAWA - lat 85
Długoletnia nauczycielka historii w Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju w latach 1957-1984 Z ogromnym zaangażowaniem spełniała się również jako wychowawca kilku pokoleń młodzieży, której poświęcała swój czas organizując rajdy i obozy wędrowne. Za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i wieloma nagrodami kuratora oświaty i wychowania.
ŚWICA CZESŁAW - lat 73
Pracownik Urzędu Miasta Biłgoraj. Z zawodu był technikiem budowlanym i od początku swą karierę zawodową związał z tą branżą pracując na różnych stanowiskach w przedsiębiorstwach i zakładach związanych z budownictwem - do stanowiska Dyrektora Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego włącznie. Przewodniczący Rady Miejskiej I Kadencji. Ostatnim etapem kariery zawodowej była posada w UM na stanowisku inspektora ds. pracowniczych i bhp. Jako członek zarządu Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej był inicjatorem budowy tablic i pomników upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Za działalność społeczną otrzymał wiele odznaczeń i medali, w tym Medal 400-lecia Biłgoraja, Srebrny Krzyż Zasługi. W roku 2008uhonorowany tytułem "Zasłużony dla Miasta Biłgoraj".
OLSZEWSKI ANDRZEJ - lat 90
Płk Wojska Polskiego. Dzieciństwo spędził na Kresach Rzeczypospolitej. Należał do polskiej organizacji wojskowej “Strzelec". Działał w Ruchu Oporu AK. Wiosną 1944 r. na ochotnika wstąpił do Wojska Polskiego. Po wojnie wojsko wybrał na swój zawód. W 1959 skierowano go na służbę w Biłgoraju. Wiele lat pracował w Powiatowym Sztabie Wojskowym, aż do przeniesienia w stan spoczynku, tj. do 21 września 1974 r.
Pokój ich Duszom.