Genowefa Tokarska - Wojewoda Lubelski przekazała wyróżnienie dla świetlicy oraz dyplom uznania dla kierownika Andrzeja Szarlipa za wyjątkowe zaangażowanie w realizację projektu "Okno na świat", cenioną pracę na rzecz uczestników zajęć w świetlicach środowiskowych PCK w województwie lubelskim, a także okazaną pomoc oraz troskliwą opiekę i wielką życzliwość w stosunku do dzieci i młodzieży.
Projekt "Okno na świat" w Goraju realizowany jest od ponad dwóch lat. Codziennie od poniedziałku do piątku korzysta z niego około 70 dzieci. Za każdym razem otrzymują skromny posiłek, mogą uczestniczyć w zajęciach komputerowych i z języka angielskiego, skorzystać z pomocy pedagoga, spędzić miło wolny czas z przyjaciółmi podczas gier i zabaw oraz odrobić lekcje.
Poza tym, że prowadzę świetlicę w Goraju, jestem również członkiem Komitetu Monitorującego realizację projektu na terenie całego województwa lubelskiego. Cele tego projektu świetnie wpisały się w potrzeby lokalnych społeczności. Świetlice niejednokrotnie stały się nie tylko miejscem gdzie spędzają wolny czas dzieci i młodzież, ale też swoistymi centrami kultury w tych miejscowościach. Projekt niestety kończy się w sierpniu, nie wyobrażam sobie jednak żeby nie było kontynuacji tego przedsięwzięcia. Międzynarodowy zespół psychologów przeprowadził badania w różnych grupach beneficjentów projektu, które potwierdziły pozytywne skutki oddziaływania projektu, dlatego dołożymy wszelkich starań aby świetlice mogły w dalszym ciągu funkcjonować - mówi Andrzej Szarlip, kierownik świetlicy PCK w Goraju.