Wycieraczka zewnętrzna - pierwsze oczyszczenie obuwia
Pierwszy etap pozbywania się brudu z butów obejmuje strefę przed wejściem na teren budynku. To właśnie tutaj musi dojść do wstępnego usunięcia zanieczyszczeń - zwłaszcza tych większych, takich jak gałązki, grudki błota czy kamienie, które utknęły w bieżniku. Z pomocą przychodzą profesjonalne wycieraczki systemowe. Ich ogromną zaletą jest możliwość zastosowania wybranych wkładów czyszczących, jak również połączenia kilku ich rodzajów.
Na zewnątrz przyda się przede wszystkim solidny wkład szczotkowy, wykonany z twardego włosia, które wsunie się w każdą szczelinę buta i wydrze z niej grubsze nieczystości. Można go połączyć z wkładem gumowym, dzięki któremu klient wejdzie do biura już niemal z suchymi butami, nawet w czasie wiosennego deszczu.
Każda wycieraczka składa się z profili aluminiowych połączonych linkami ze stali nierdzewnej. Odstęp między profilami zapewniają gumowe tulejki dystansowe - to właśnie dzięki nim wycieraczki systemowe charakteryzuje tak duża plastyczność. Można je zwijać, ale także precyzyjnie dopasować ich wymiary pod potrzeby konkretnego klienta.
Zewnętrzne wycieraczki warto zastosować nie tylko tuż przed wejściem do budynku, ale również na zewnętrznych schodach - tam będą one pełniły dodatkową funkcję antypoślizgową, bardzo przydatną w czasie roztopów czy marznącej mżawki.
Wycieraczka wewnętrzna - usunięcie drobniejszych zanieczyszczeń
Kolejny krok to systemowa wycieraczka wewnętrzna. Jest ona zbudowana identycznie jak wycieraczka zewnętrzna, jednak rekomenduje się w tym przypadku inny wkład - tekstylny, znacznie delikatniejszy, odpowiedzialny za ostateczne doczyszczenie obuwia. Taką wycieraczkę można spokojnie czyścić za pomocą odkurzacza, który bez problemu poradzi sobie z mniejszymi drobinkami piasku czy kłaczkami zwierzęcej sierści.
Dzięki zastosowaniu kompletu wycieraczek zewnętrznych i wewnętrznych zyskujemy pewność doskonałej ochrony strefy wejściowej, a osoby dbające o utrzymanie porządku mogą odetchnąć z ulgą - wystarczy standardowe sprzątanie, większość pracy wykonały aluminiowe profile.
Mata gumowa - do odprowadzania wody i błota
Jeśli twoja firma znajduje się w wyjątkowo podmokłym terenie, warto zastanowić się nad matą gumową. Jej głównym zadaniem jest odprowadzanie wilgoci, dlatego sprawdzi się zwłaszcza wówczas, gdy wejście do budynku nie zostało wyłożone kafelkami lub wylane betonem lub gdy firma funkcjonuje na peryferiach. Wycieraczki gumowe wykonane są z odpornego tworzywa, posiadającego perforacje umożliwiające odpływ wody. Twarda powierzchnia gumy zdziera zanieczyszczenia z buta, a woda i błoto dostają się na spód, dzięki dziurkowanej powierzchni.
Maty gumowe posiadają łączniki modułowe, dzięki którym poszczególne elementy można swobodnie łączyć. Dodatkowo gumowa wycieraczka może być wyposażona w próg najazdowy, który ułatwi poruszanie się po niej np. osobom przemieszczającym się z pomocą kul czy wózka inwalidzkiego.
Wycieraczka logowana - czysto i z pomysłem
Wycieraczka spełnia w firmie konkretne zadanie - ma ułatwić sprzątanie. Strefa wejściowa stanowi wizytówkę firmy, dlatego jej estetyka jest tak istotna. Z myślą o klientach, którzy mają tego pełną świadomość, powstały wycieraczki z logo. Logowanie może dotyczyć zarówno aluminiowych wycieraczek systemowych, jak i gumowych mat.
W przypadku wycieraczki systemowej funkcję reklamową pełni jeden z profili. Zamiast szczotek czy rypsu, jest on w całości stalowy i posiada odpowiedni grawer - na życzenie klienta może on być kolorowy, a także poszerzony czy w nietypowym kształcie.
Druga opcja logowania to gumowe maty informacyjo-wizualne, wykonywane wprost na nitrylowej powierzchni przy użyciu termoplastycznej kalkomanii. Można na nich umieścić logotyp, hasło reklamowe czy po prostu ostrzeżenie dla klientów - takie jak "Uwaga, ślisko!"