Od 11 lat Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy udziale grup nieformalnych wydaje kalendarz stylizowany. Dwie pierwsze edycje kalendarza powstały we współpracy z Nieformalną Grupą Cebularze, a kolejne z Nieformalną Grupą "Aaricia".
Zdjęcia na kartach kalendarza zawsze łączy motyw przewodni, dotąd były to m.in. kraje europejskie, epoki, obrazy wielkich mistrzów malarstwa, kultowe filmy, mitologia słowiańska, muzy greckie, czy postacie z pogranicza snu i baśni. A motywem przewodnim edycji 2022 pod hasłem "Kokoszniki po gorajsku" były czepce inspirowane kulturą Wschodu i folklorem z różnych stron świata.
Każdego roku w rolę modeli wcielają się mieszkańcy gminy Goraj i okolic, a stylizacją, makijażami, fryzurami, fotografią zajmują się amatorzy, jednocześnie pasjonaci wspomnianych dziedzin.
Zdjęcia do 11. edycji kalendarza ruszyły w drugiej połowie sierpnia. Poinformował o tym Gminny Ośrodek Kultury w Goraju.
- Jego produkcja stała pod znakiem zapytania, ale co tam, dopóki jeszcze nam się chce biegać po chaszczach, narażać się na hordy owadów różnej maści, tarzać się w błocie, w deszczu i spiekocie, dopóki mamy siłę spotkać się wieczorami: robimy to - przekazali przedstawiciele GOK w Goraju i dodali, że najprawdopodobniej 11. edycja kalendarza ukaże się trochę później niż zwykle, czyli w ostatnich dniach grudnia lub wraz z początkiem przyszłego roku.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć zza kulis i przedstawienia swoich propozycji motywu przewodniego w komentarzach.