Wydarzenie ma swoje stale miejsce w kalendarzu imprez. Odbywa się rok rocznie od czterech lat. Koncert tym bardziej wyjątkowy, że organizowany jest w okresie tak szczególnym dla wszystkich chrześcijan jakim jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mottem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa "Wy jesteście tego świadkami". W ciągu dwóch dni wystąpiło pięć chórów. W sobotę zaprezentował się chór WIDYMO, śpiewają w nim zarówno prawosławni, katolicy oraz ludzie innych wyznań i narodowości. Jest to muzyka ludzi z gór Słonych. Nazwa zespołu pochodzi z języka starosłowiańskiego i oznacza "wiemy", "znamy". "Świat zaklinamy wielogłosem osobowości, kultur i obrządków. Widymo, bo wiedamy, wiemy, że sztuka rodzi się w spotkaniu" - można przeczytać na oficjalnej stronie chóru.
Drugim zespołem prezentującym swoje umiejętności był Chór IRMOS. Chór diecezji Przemysko - Nowosądeckiej istnieje od 1992 roku, a jego głównym celem jest śpiewanie na nabożeństwach sprawowanych przez ordynariusza diecezji. W skład zespołu wchodzi młodzież, która charytatywnie zbiera się na próbach i nabożeństwach. Poza tym, pomimo wielu niesprzyjających warunków, chór koncertuje w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma również udział w międzynarodowych festiwalach. Oba Chóry wykonały 16 kolęd, w różnych językach: cerkiewnosłowiańskim, łemkowskim, ukraińskim i polskim.
Pozostałe zespoły zaprezentowały się drugiego dnia festiwalu. Jako pierwszy wystąpił Chór Ziemi Zamojskiej "CONTRA" działający przy Klubie Garnizonowym w Zamościu. Chór działa zaledwie od czterech miesięcy, a mimo to pokazał wysoki poziom śpiewając 7 kolęd w języku polskim. Kolejnym wykonawcą był Kameralny Chór Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Na co dzień śpiewa podczas nabożeństw liturgicznych w Kaplicy Akademickiej św. Trójcy w Warszawie. Podczas biłgorajskiego festiwalu zaśpiewał kolędy w trzech językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim oraz łemkowskim. Jako ostatni zaśpiewał chór Klucz z Majdanu Starego. Istnieje od ponad 20 lat i jest chórem wiejskim, jednak nie przeszkadza mu to w zdobywaniu licznych nagród i wyróżnień. W niedzielny wieczór chór ten wykonał 5 kolęd w języku polskim. Festiwal zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy "Gdy się Chrystus Rodzi". - Myślę, że takie koncerty oddają ducha jedności wspólnie nas łącząc i mobilizując do wspólnego działania na Chwała Bożą. Dzisiejszy występ to przykład ekumenicznego i międzykulturowego dialogu na szczeblu wspólnotowym. Miejmy nadzieję że podobne spotkania przyczynią się do kulturalnego rozwoju miasta i będą znakiem jego kulturowej różnorodności - podsumował wydarzenie ks. Jarosław Biryłko, proboszcz parafii prawosławnej w Biłgoraju.