Infolinia Lex Secure to idealna pomoc prawna podczas wyjazdu za granice na wakacje czy w celu zarobkowym. Pomoc prawna, jaką organizuje infolinia, podejmuje działania w celu zapewnienia swoim klientom pełnego korzystania z praw przysługujących im na mocy praw państwa, w jakim znajdują się obecnie i umów międzynarodowych. Prawnik może informować o osobliwościach ustawodawstwa kraju goszczącego i udzielać pomocy doradczej w relacjach z urzędowymi instytucjami. Dodatkowo prawnik może pomóc w przypadku choroby i podać adresy i numery telefonów miejscowych szpitali, a na żądanie klienta poinformować jego bliskich o zaistniałych okolicznościach, chorobie czy wypadku.
Pomoc prawna za granicą, pomoc prawna telefoniczna i online
Jeżeli zaistniała nagła sytuacja wymagająca pomocy prawnej najlepiej niezwłocznie powiadomić prawnika i skorzystać z infolinii prawniczej. W przypadku przykrego incydentu za granicą masz prawo zwrócić się na policję o zgłoszenie do swojego prawnika, który podejmuje działania w celu zapewnienia, że osoby, które wyrządziły Ci krzywdę, zostaną zatrzymane, przesłuchane lub zatrzymane pod zarzutem popełnienia przestępstwa, lub poddani innym środkom sądowym, lub administracyjnym. Prawnik dopilnuje też by w obcym państwie były w pełni przestrzegane przepisy prawne odnośnie do zgłaszającego zdarzenie i innych osób w zdarzeniu uczestniczących. Na prośbę klienta, prawnik może dodatkowo skontaktować się z rodziną osoby korzystającej z usług infolinii prawnej. Takimi usługami jest np. pomoc prawna w abonamencie. Jednocześnie należy pamiętać, że podczas pobytu za granicą każdy obywatel Polski jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania ustawodawstwa odwiedzanego kraju.
Jak prawnik może pomóc w przypadku zatrzymania za granicą? Pomoc prawna dla cudzoziemców
Opieka prawna może podjąć środki w celu udzielenia pomocy prawnej, do której zatrzymani czy aresztowani obywatele Polski są uprawnieni na mocy prawa. Może też zawiadomić rodzinę o zatrzymaniu lub aresztowaniu oraz dowiedzieć się od lokalnych władz o szczegółach i powodach zatrzymania. Dodatkowo prawnik może uzyskać informacje na temat statusu sprawy i informacje od lokalnych systemów penitencjarnych i orzecznictwa.
Wskazówki dla osób podróżujących za granicę — infolinia prawna, pomoc prawna
Przed wyjazdem za granicę zaleca się ubezpieczenie na pokrycie kosztów ewentualnych nagłych wypadków. Konieczne jest wykupienie pełnego ubezpieczenia zdrowotnego i ubezpieczenia na wypadek śmierci. Uzgadniając z agentem sumę ubezpieczenia polisy, warto wziąć pod uwagę koszt odpowiednich usług w różnych krajach na całym świecie. Aby czuć się bezpiecznie i przyspieszyć w tych niefortunnych momentach rozpatrywanie wniosków, możesz przekazać kopie polisy i ubezpieczenia swojemu prawnikowi, który w razie Twojego wypadku i niemocy, przedłoży wszystko stosownym organom.
Co robić w nagłych przypadkach?
W przypadku sytuacji wyjątkowej, która zagraża Twojemu życiu i zdrowiu podczas pobytu za granicą (katastrofy, klęski żywiołowe itp.), musisz zachować spokój. Działać zdecydowanie, ale ostrożnie i przestrzegać wszystkich instrukcji właściwych organów państwa, w jakim się znajdujesz, które zareagują sytuacji (w szczególności — określić bezpieczne drogi ewakuacji, miejsca gromadzenia się ofiar, ustalić zasady postępowania i procedury w tych miejscach, ustalić kolejność ewakuacji, uregulować sposób otrzymywania pomocy itp.).