- Przecinarka do styropianu - jak działa?
- Kiedy stosuje się to narzędzie?
- Czy warto zainwestować w dobrej jakości przecinarkę?
Przecinarka do styropianu - jak działa?
Każdy, kto choć raz stał przed zadaniem przecięcia styropianu wie, że to nie lada wyzwanie. Większość osób niedysponujących specjalną przecinarką próbuje poradzić sobie za pomocą ostrego nożyka. Co prawda, jest to jakieś rozwiązanie, ale ilość odpadów, które pozostają po takim cięciu jest ogromna. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są przecinarki typu hot-cut, które do cięcia wykorzystują wysoką temperaturę. Specjalny nóż nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, która topi styropian, a w efekcie, pozwala na jego wygodne przecięcie w każdej płaszczyźnie. Istnieją także modele precyzyjne, które zamiast noża posiadają bardzo cienki drut. Pozwala on na wycinanie w styropianie nawet bardzo dokładnych wzorów. Zaletą przecinarek do styropianu jest fakt, że podczas cięcia nie powstają odpady w postaci unoszących się w powietrzu styropianowych kuleczek.
Kiedy stosuje się przecinarki do styropianu?
Przecinarki mogą być stosowany w każdym przypadku, kiedy trzeba przeciąć większą część styropianu. Nieważne, czy chodzi tu o płaty styropianu do ocieplenia domu, czy może o małe kawałeczki do sztukaterii, przecinarka w każdym z tych przypadków sprawdzi się znakomicie. Warto zaznaczyć, że stosowanie tego narzędzia jest proste i bezpieczne, trzeba jedynie uważać na bardzo wysoką temperaturę. Nie powinno się także bezpośrednio wdychać powstających podczas cięcia oparów.
Czy warto zainwestować w dobrej jakości przecinarkę do styropianu?
Dobry sprzęt poznaje się po tym, że ułatwia on pracę, a nie utrudnia jej. Zdecydowanym ułatwieniem dla każdej osoby pracującej ze styropianem jest przecinarka. Kupując tego typu sprzęt, należy upewnić się, czy przeszedł on testy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz czy posiada stosowne certyfikaty. Jeśli tak, mamy gwarancję, że sprzęt jest bezpieczny dla użytkownika. Zdecydowanie warto zainwestować w sprzęt najlepszej jakości, posiadający dodatkową wbudowaną ochronę narzędzia przed przegrzaniem. Dzięki minimalizacji odpadów powstających podczas cięcia styropianu czy styroduru, oszczędzamy sporo czasu i pieniędzy.