Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych, które odbyły się 13 października ubiegłego roku, w okręgu chełmsko-zamojskim wybraliśmy 12 posłów, wśród nich znalazła się Beata Strzałka. Reprezentantka Biłgoraja osiągnęła 7. wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości zdobywając ponad 7,7 tys. głosów.
Na stronie internetowej Sejmu opublikowano właśnie statystyki aktywności poselskiej. Jak wygląda aktywność poselska Beaty Strzałki po pierwszych ośmiu miesiącach kadencji? Z zestawienia wynika, że Beata Strzałka ma niemal 100% frekwencję w głosowaniach. Uczestniczyła w 1865 z 1874 głosowań.
Reprezentantka naszego regionu czterokrotnie stawała na sejmowej mównicy. M.in. przedstawiła sprawozdanie z realizacji ˝Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie", czy zabrała głos w dyskusji o działalności Rzecznika Praw Dziecka. Wystosowała też zapytanie do ministra spraw zagranicznych w sprawie przedłużenia pobytu w ruchu bezwizowym dla obywateli Ukrainy oraz cztery interpelacje dotyczące m.in. dostępu do zabiegów rehabilitacyjnych, czy zwrotu kosztów za połączenia lotnicze w związku z zamknięciem granic spowodowanym wprowadzeniem stanu epidemii.
Praca parlamentarzystów poza aktywnością na posiedzeniach Sejmu to również udział w komisjach sejmowych, czy zespołach parlamentarnych. Posłanka Beata Strzałka przynależy do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych, Podkomisji stałej do spraw rodziny, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Podkomisji stałej do spraw bezpieczeństwa żywności i eliminowania nieuczciwych praktyk w obrocie żywnością. Pracuje również w 9 zespołach parlamentarnych, m.in. ds. rozwiązywania problemów uzależnień, szpitali powiatowych, czy wspierania środowisk dzieci wojny.
Beata Strzałka posiada jedno biuro poselskie, które mieści się przy ulicy Włosiankarskiej 5 w Biłgoraju. Zatrudnia 3 pracowników i 3 asystentów społecznych.