Opłacalność zakupu urządzenia szorująco-myjącego
Jeżeli powierzchnia przeznaczona do mycia ma mniej niż 50 m2, to oczywiście lepiej pozostać przy tradycyjnych metodach sprzątania. Jednak w galeriach handlowych, sklepach wielkoformatowych, magazynach, ośrodkach sportowych, szpitalach, szkołach, urzędach czy hotelach lepsze okażą się maszyny czyszczące (np. Multi-matic.pl ). Jej odpowiednia moc, wydajność i zarazem łatwość obsługi sprawia, że proces usuwania brudu przebiega rzeczywiście szybko. Nie trzeba też zatrudniać wielu osób sprzątających. Ponadto podłogi są naprawdę czyste i bezpieczne - nie ma ryzyka poślizgu na mokrej nawierzchni, co zdarza się w przypadku sprzątania za pomocą mopa.
Ważne, aby dopasować odpowiedni model maszyny czyszczącej do wielkości danej powierzchni. Czasami wystarczy mikroautomat, ale już obiekty o powierzchni przekraczającej 3000 m2 wymagają dużych automatów szorujących albo nawet samojezdnej maszyny z operatorem.
Wybór maszyny czyszczącej - na jakie parametry zwrócić jeszcze uwagę?
Poszczególne maszyny do mycia podłóg różnią się pomiędzy sobą nie tylko wielkością, ale także mocą, sposobem zasilania czy rodzajem napędu. Dlatego zakup powinien być dobrze przemyślany. Maszyna czyszcząca, która się sprawdzi w magazynie niekoniecznie spełni swoje funkcje w hali sportowej z delikatną podłogą parkietową.
Rodzaj zasilania
W tym przypadku są dwie opcje - maszyny czyszczące kablowe i bateryjne. Te pierwsze okazują się szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy urządzenie trzeba często przenosić, i niekoniecznie dostępna jest winda. Brak dodatkowego akumulatora sprawia, że automat do mycia podłóg ma mniejszą wagę. Co ważne, zapewnia również pracę ciągłą. Jednocześnie należy pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z koniecznością dostępu do źródła zasilania. Warto polecić model Viper AS 430 C. Dobrze też sprawdzi się Viper 510 C.
Viper AS 430 C
Z kolei maszyna czyszcząca bateryjna daje wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. Ne trzeba się martwić o punkty zasilania. Nikt też nie zahaczy się o leżący na podłodze kabel. To wygodne rozwiązanie, kiedy proces czyszczenia łączy się z obsługą klienta np. w sklepach i galeriach handlowych. Za pewną niedogodność należy uznać większą wagę, a także krótszy czas pracy. Jedno ładowanie akumulatora wystarczy najwyżej na kilka godzin. Ciekawym wyborem będzie model Nilfisk SC430, a do większych powierzchni Nilfisk SC 401.
System napędu
Urządzenia czyszczące bez napędu sprawdzą się na mniejszych i równych powierzchniach. Urządzenia czyszczące z trakcją są wyposażone w dodatkowy napęd, co ułatwia pracę operatorowi. Dlatego modele takie można wykorzystać do czyszczenia powierzchni nawet na małych wzniesieniach. Najmniej wysiłku wymaga obsługa samojezdnych maszyn czyszczących, jednak ich wielkość sprawia, że nadają się wyłącznie do rozległych powierzchni.
Szczotki czyszczące
Efektywność czyszczenia zależy także od szerokości szczotki czyszczącej oraz mocy jej nacisku na podłogę. Im szersza szczotka, tym szybciej można usunąć zabrudzenia. Umyty pas ma od 30 do 90 cm. Warto podkreślić, że niektóre maszyny pozwalają na zamocowanie dwóch szczotek. Przydaje się również regulowany nacisk - większy przy mocnych zabrudzeniach, mniejszy przy delikatnych powierzchniach parkietowych. Nacisk jest regulowany ręcznie lub elektrycznie.
Zakup maszyny do sprzątania podłóg Viper lub Nilfisk umożliwia wygodną, bezpieczną i bezawaryjną pracę przez długie lata. Dlatego jest to polecane rozwiązanie. A to, jaka maszyna czyszcząca do mycia podłóg będzie najlepszym wyborem - zależy od konkretnych potrzeb oraz rozmiarów danego obiektu.
Źródło:
Multi-matic.pl
ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn
info@multi-matic.pl
Zobacz także: https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/