Nie bez powodu Holandia cieszy się dużym powodzeniem wśród osób szukających zarobku za granicą. Zatrudnienie znajdują tutaj osoby decydujące się na pracę sezonową, jak i dłuższy pobyt. Szacuje się, że Polacy są tam jedną z największych grup emigranckich. Dlaczego coraz więcej osób podejmuje decyzje o wyjeździe do pracy do Holandii? Sprawdź, jakie są zalety wybrania akurat tego kierunku w poszukiwaniu zatrudnienia.
Zalety pracy w Holandii
Holandia oferuje konkurencyjne zarobki, co przekłada się na większe oszczędności dla pracujących rodaków, a także wysoki standard życia.
Częstymi kierunkami wybieranymi przez osoby poszukujące pracy jest Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, czy Eindhoven. Na wyjazd do Holandii decydują się osoby, które chcą sezonowo dorobić, a także specjaliści, którzy poszukują zatrudnienia na stałe.
Holandia zapewnia dobre warunki pracy, a ze względu na dynamiczny rozwój kraju, często potrzebni są fachowcy. Polacy, którzy są specjalistami w niektórych branżach, mogą świetnie zarobić w Holandii.
Procedura zatrudnienia
Procedura zatrudnienia w Holandii jest naprawdę prosta z racji tego, że rynek otwarty jest dla emigrantów z Unii Europejskiej. Polacy, by móc pracować w Holandii nie potrzebują pozwolenia na pobyt, czy pracę, wystarczy wyrobienie numeru sofi, który jest holenderskim NIP. Dzięki niemu można założyć konto bankowe, jak i podjąć się legalnego zatrudnienia za granicą.
Atrakcyjne zarobki
W Holandii atrakcyjnych zarobków mogą spodziewać się zarówno osoby, które są pracownikami fizycznymi, jak i te wykonujące jedne z lepiej opłacanych zawodów. Lekarz w Holandii zarobi około 126 tys. euro rocznie, a elektryk 35 tys. euro rocznie. To stawki, które pozwalają na zdecydowanie wyższy standard życia.
Dodatkowe świadczenia i zasiłki
Emigrantów zarobkowych do pracy w Holandii mogą zachęcać także dodatkowe świadczenia i zasiłki. Holenderski system socjalny jest uważany za jeden z lepszych w Europie. Do świadczeń socjalnych dostępnych w Holandii można zaliczyć zasiłek dla rodzin, zasiłek macierzyński bądź tacierzyński, dodatek na dziecko, zasiłek dla bezrobotnych, świadczenia dla niepełnosprawnych, czy zasiłek socjalny.
Zatrudnienia w Holandii można szukać za pośrednictwem wyspecjalizowanych agencji pracy, jak i na własną rękę. Ze względu na duże możliwości pracy sezonowej bądź stałej z pewnością większość osób z powodzeniem znajdzie coś idealnego dla siebie.
Zwrot podatku
Osoby pracujące za granicą po powrocie do Polski mają szansę na dodatkowe pieniądze ze zwrotu podatku. Okazuje się, że szczęśliwcy mogą dostać nawet 3000 euro. Warto dokładnie dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie podatkowe w przypadku pracy za granicą — pomoże w tym: https://holandia.org/. Za pośrednictwem strony można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii nawet w 3 miesiące. Po pracy w Holandii można odzyskać nadpłatę podatkową, o którą zdecydowanie warto wystąpić. Co więcej, można to zrobić niezależnie od tego, czy pracowało się za granicą kilka miesięcy, czy lat. Nie ma na to wpływu również stanowisko pracy. Możliwe jest także odzyskanie pieniędzy ET Kosten oraz uzyskanie Extra Zwrotu na Dziecko.