Oprócz modlitwy i tradycyjnych obrzędów dożynkowych była kulinarna bitwa oraz... wspólny polonez w plenerze.
- Nasi goście chętnie kosztowali lokalnych przysmaków, które przyrządziły sołectwa i koła gospodyń. Nie mniej smakowite były również potrawy, które powstały podczas "Bitwy na dwie patelnie". Mistrzowie kuchni przygotowali ze swoimi drużynami prawie 700 porcji, które szybko rozeszły się wśród uczestników dożynek - podsumowują organizatorzy.
Delegacje poszczególnych wsi spotkały się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, skąd przejechały w korowodzie do Babic. Dożynkowi goście jechali na udekorowanych platformach i maszynach rolniczych, które zamiast wieńców, wzięły udział w konkursie. Jurorzy uznali, że pierwsza nagroda za dekorację należy się delegacji Babic II. Drugie miejsce przyznali ex aequo - mieszkańcom Obszy i Zamchu, a trzecie miejsca zajął Olchowiec. Trudnego zadania oceny dożynkowych platform podjęli się - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju Celina Skromak, plastyczka Katarzyna Zawojska-Przybylak i przedstawiciel jednego ze sponsorów - Krzysztof Jakuś z banku BNP Paribas.
Gdy korowód dotarł do kościoła w Babicach, mieszkańcy tej miejscowości - Katarzyna i Grzegorz Książkowie, którzy pełnili funkcje starostów dożynkowych, przekazali tradycyjny bochen chleba wójtowi gminy Obsza Andrzejowi Plackowi i proboszczowi parafii w Łukowej księdzu Waldemarowi Kostrubcowi. To on odprawił dziękczynną mszę świętą w asyście ojca Dariusza Bryły, który wygłosił homilię.
Po modlitwie przyszedł czas na zabawę na dożynkowym festynie. Ten poprzedził plenerowy polonez w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Babicach, którzy zaprosili do tańca pozostałych gości. W pierwszej parze szli - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy Bożena Bednarczuk i starosta Grzegorz Książek, a za nimi wójt Andrzej Placek i starościna Katarzyna Książek.
Jedną z atrakcji niedzielnej imprezy była "Bitwa na dwie patelnie" z udziałem znanych z kulinarnych programów telewizyjnych - Joanny Studnickiej i Mariusza Szweda. Drużyna Joanny Studnickiej przyrządziła makaron z kurczakiem i warzywami, natomiast ekipa Mariusza Szweda postawiła na gulasz z kaszą i kurczakiem. Obydwie potrawy zostały później skonsumowane przez dożynkowych gości.
Festyn z okazji święta plonów to także różnorodna muzyka. W części artystycznej w tym roku wystąpiły zespoły śpiewacze: kół gospodyń wiejskich "Babiczanki" z Babic prowadzone przez Grażynę Kaproń, "Zamszanki" z Zamchu i "Babiczanki" z przewodniczącą Krystyną Wielgan, a także "Dzieci Tadzia", czyli uczestnicy zajęć, które w ognisku muzycznym przy GOK w Obszy prowadzi Tadeusz Kubów oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach.
Program tegorocznych dożynek dopełniły koncerty discopolowych grup - "Energy Girls" i "Nowator", a świętowanie zakończyła zabawa, którą poprowadzili - "Break Ice" i DJ HooQ.