Zastosowania narzędzi diamentowych
Chociaż diament kojarzymy przede wszystkim z biżuterią, ma on szerokie spektrum zastosowań, daleko wykraczających poza branżę jubilerską. Jest najtwardszym minerałem naturalnie występującym na Ziemi. Co istotne, nie jest to pierwiastek, lecz forma alotropowa węgla. Jest ona bardzo rzadka, co przedkłada się na jej wysoką wartość, także w przemyśle, gdzie stanowi cenny materiał.
Diamenty mogą przybierać różne barwy, co jest wynikiem zanieczyszczeń samego minerału, jednak w produkcji narzędzi do obróbki materiałów to właśnie te najczystsze są najbardziej pożądane. Co interesujące, również w jubilerstwie cena kamienia niezależnie jakiego koloru rośnie, im bardziej jest on przeźroczysty.
Ze względu na osobliwe właściwości, takie jak wysoki stopień twardości i niewchodzenie z innymi substancjami w reakcje chemiczne, diament wchodzi w skład konstrukcji maszyn wykorzystywanych do cięcia, wiercenia czy szlifowania trudnych do obróbki tworzyw, w tym stopów metali. Ich elementy diamentowe odznaczają się dużą odpornością i długim czasem użyteczności.
Każde narzędzie diamentowe jest projektowane specjalnie do konkretnych zastosowań, a tych jest naprawdę sporo. Diament wchodzi w skład budowy takich maszyn jak tarcze szlifierskie i ściernice do szkła oraz porcelany (które obok ściernic borazonowych charakteryzują się najlepszą jakością obróbki), pilniki diamentowe, noże do cięcia metali, wiertła do ceramiki i posadzek, proszki i pasty diamentowe. Co więcej, narzędzia diamentowe pożądane są ze względu na minimalny poziom hałasu podczas ich pracy oraz niski lub nawet zerowy stopień drgań, co w przypadku niektórych konstrukcji jest właściwością fundamentalną.
Dobór narzędzia i usługi
Jeśli chodzi o delikatne tworzywa, jak na przykład szkło, nie sposób zaprzeczyć, że zaoszczędzenie na urządzeniach do ich przerobu byłoby fatalnym wyjściem, a koszty takiej strategii niewątpliwie przykre. Dobrej jakości produkty firmy Urdiamant dają pewność, że takich konsekwencji można uniknąć. Usilnie dążymy do tego, by narzędzia spod naszego szyldu gwarantowały precyzję działania i użytkowania ich przez długie lata. Ważne jest jednak, aby dobierać odpowiednio narzędzie do pracy, jaką ma wykonywać. Zapoznanie się ze specyfiką danego urządzenia i konsultacja ze sprzedawcą mogą okazać się niezbędne. Przy zakupie warto kierować się takimi kryteriami jak rodzaj materiału, jaki chce się obrabiać, stosowane do maszyny chłodziwo, a także typ maszyny do obróbki tworzywa z konkretną prędkością obrotową - jest to szczególnie ważne przy wyborze pomiędzy ściernicami diamentowymi i borazonowymi, wpływa ona bowiem na temperaturę wytwarzaną podczas procesu obróbki, co z kolei przedkłada się na żywotność narzędzia z daną warstwą pokrywającą.
Nadrzędnym celem zespołu Urdiamant jest zadowolenie Klientów, toteż poza szeroką gamą produktów zapewniamy również gwarancję ich naprawy. Specjalizujemy się w regeneracji m.in. ściernic diamentowych i borazonowych na spoiwie żywicznym lub metalowym, narzędzi na spoiwie galwanicznym, pił do cięcia i wielu innych urządzeń oferowanych przez Urdiamant.