Zebranie Rady Osiedla Nadstawna zorganizowano w środowe popołudnie, 10 kwietnia. Uczestniczyli w nim mieszkańcy osiedla, jak również wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Janusz Wójcik.
Dotychczasowa przewodnicząca Krystyna Różaniecka przedstawiła sprawozdanie z działalności Rady Osiedla Nadstawna. - Nasza działalność oparta była na zgłaszanych wnioskach i uwagach przez mieszkańców, członków rady i wypracowanych na posiedzeniach rady wnioskach, przekazywanych burmistrzowi do realizacji. W 2015 roku zgłoszono na piśmie 23 wnioski, w tym 8 wniosków do budżetu, w kolejnych latach było to 5, 7 oraz 4 wnioski do budżetu Większość z tych wniosków składanych w okresie sprawozdawczym, które nie wymagały dużych nakładów finansowych, zostało wykonanych - mówiła była już przewodnicząca i wymieniła inwestycje, które doczekały się szczęśliwego finału. Wśród nich są: nowa nawierzchnia z kostki na łączniku od ul. Ogrodowej do ul. Nadstawnej, wybudowano parking na 40 miejsc, wykonano chodnik od ul. Nadstawnej do drogi wewnętrznej przy bloku nr 12, jak również chodnik i schody przy bloku nr 62.
Krystyna Różaniecka podkreśliła, że po długich staraniach udało się wywalczyć także położenie nowej nawierzchni na drodze wewnętrznej od bloków nr 12 i 24 aż do ul. Aptecznej, a także na ul. Berka Joselewicza. Wykonano też oświetlenie typu LED z linią zasilającą. Łączny koszt tych zadań to ponad 200 tys. zł. W ciągu minionej już kadencji rady nasadzono również nowe krzewy w pasach zieleni, koszt tego zadania to 11 tys. zł. Sporym osiągnięciem dla władz osiedla były wygrane w ramach budżetu obywatelskiego. Dwukrotnie mieszkańcy Biłgoraja spośród kilku propozycji wybierali te, zgłoszone przez mieszkańców osiedla Nadstawna. Wykonano siłownię dla dzieci i dorosłych "Łączymy pokolenia" (zadanie to kosztowało nieco ponad 200 tys. zł) oraz przebudowano oświetlenie na całej długości ulic: Nadstawnej, Wacek Wasilewskiej, Joselewicza, Paderewskiego, Aptecznej, Knappa, Strażackiej (koszt zadania to prawie pół mln zł).
Z 19 zgłoszonych w 2018 roku wniosków zrealizowano aż 11. Te, które nie doczekały się realizacji przedstawiono jako wnioski do budżetu na bieżący rok. Od wielu lat rada osiedla prosi o wybudowanie zatoki parkingowej wzdłuż bloku nr 9 przy ul. Nadstawnej, zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną, ustawienie znaku informacyjnego "Miasteczko na Szlaku Kultur", czy zamontowanie progu spowalniającego na ul. Joselewicza.
- Pragnę podziękować za bardzo dobrą współpracę pracownikom Urzędu Miasta, jak również członkom rady osiedla. Dziękuję też mieszkańcom, dzięki którym mogliśmy coraz lepiej realizować stojące przed nami zadania - podsumowała dotychczasowa przewodnicząca.
Częścią zebrania był wybór nowego składu rady i przewodniczącego. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Dorota Bernaś - nowa przewodnicząca Rady Osiedla Nadstawna.
Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o miejskich inwestycjach, ale rozmawiano też o lokalnych problemach. Mieszkańcy osiedla Nadstawna zgłosili problem z parkowaniem przy bloku nr 56 ze względu na rosnące na parkingu drzewa, prosili o ich usunięcie lub przeniesienie. - Równie dobrze drzewa mogłyby rosnąc na środku ulicy - oburzali się mieszkańcy. Ponadto zwrócili uwagę na kwestię przejścia dla pieszych przy ul. Knappa, które wygospodarowano kosztem miejsca parkingowego. Obecni na spotkaniu uznali, że jest to niebezpieczne miejsce, prosili też o przystosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozmowa dotyczyła także przejścia przez kładkę w kierunku nowego targowiska.
Już jutro odbędzie się kolejne zebranie. W czwartek, 11 kwietnia, z władzami miasta będą mogli spotkać się mieszkańcy osiedla Piaski. Zebranie zorganizowane zostanie w Domu Kombatanta, a rozpocznie się o godz. 19.