Niedotlenienie wewnątrz macicy i przy porodzie
Mają miejsce sytuacje, kiedy płód przebywający w macicy, nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Jego niedobór ma niezwykle groźne powikłania , od zaburzeń mowy, przez wady serca, aż po zgon. Niedotlenienie płodu niesie ze więc sobą szereg konsekwencji i za wszelką cenę należy unikać dopuszczenia do takiego stanu. Badaniem, ratującym życie dziecka w takim przypadku jest KTG, informujące lekarza o pracy serca płodu. Gdy ta jest zaburzona, konieczne okazuje się natychmiastowe podjęcie decyzji o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Wówczas każda sekunda ma znaczenie, a opóźnianie porodu może być tragiczne w skutkach . Zamartwicy płodu można uniknąć, monitorując serce dziecka. Mimo to lekarze nie zawsze przeprowadzają badanie KTG na prośbę matki, czującej, że coś jest nie w porządku.
Bywa też, że niedotlenienie noworodka następuje podczas porodu. Gdy akcja porodowa trwa zbyt długo, a lekarz nie wyda decyzji o cięciu cesarskim, bezpośrednio przyczynia się on do krzywdy dziecka oraz całej jego rodziny. W takich okolicznościach niewiele potrzeba, aby poród zakończył się śmiercią noworodka. Nie da się opisać bólu, z jakim zmagają się rodzice, którym przez błąd lekarski odebrano szansę wychowywania potomka. Za zaniechanie działań ratujących życie lub popełnienie błędu medycznego , w wyniku którego umiera noworodek, rodzinie przysługuje stosowne odszkodowanie.
Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych ze wsparciem prawników
Ośrodek Pomocy Poszkodowanym powstał dla osób, które doznały krzywdy ze strony lekarzy oraz personelu medycznego. Zespół prawników, czuwający nad sprawą, wyjaśnia przyczyny śmierci dzieci przy porodzie i robi wszystko, aby winni odpowiedzieli za błędne decyzje . Uzyskanie należnego odszkodowania za niedotlenienie noworodka jest możliwe. Wystarczy skontaktować się z profesjonalistami i zaufać ich doświadczeniu. Strata dziecka to dla rodziny ogromny cios, którego nie zrekompensują żadne pieniądze. Mimo to warto walczyć o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę oraz zwrot kosztów pogrzebu. Osoby winne śmierci noworodka powinny bowiem ponieść konsekwencje swoich czynów , a rodzice zmarłego dziecka, uzyskać należny im spokój wewnętrzny.