Na początku marca Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych postanowił o ustanowieniu zarządu przymusowego nad majątkiem spółki. Co to oznacza?
Przypomnijmy : Na początku grudnia wpłynął jednak wniosek do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. - spółki, która prowadzi biłgorajski szpital. Wniosek złożył Piotr Ruciński, jeden z członków zarządu spółki. Powodem wniosku o ogłoszenie upadłości miała być niewypłacalność spółki. Wg wnioskodawcy wartość zobowiązań pieniężnych Arion Szpitale (z wyłączenie rezerw na zobowiązania i zobowiązań wobec jednostek powiązanych) przekracza wartość aktywów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale. Pozostali członkowie zarządu, czyli Rafał Radwański i Karol Stpiczyński odnieśli się do tej sytuacji sugerując, że powodem takiego działania była chęć odwetu za usunięcie w listopadzie Piotra Rucińskiego z zarządu. Więcej na ten temat znajdą Państwo pod adresem Oświadczenie zarządu spółki Arion. Okazało się, że 27 listopada sąd wstrzymał skuteczność tej uchwały usuwającej Piotra Rucińskiego z zarządu, zawiesił też postępowanie rejestrowe o wpis zmiany w składzie zarządu Arion Szpitale. S ąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych rozpatrzył więc wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale w przedmiocie zabezpieczenia majątku dłużnika. Ustanowiono wówczas, czyli 11 grudnia, nadzorcę tymczasowego (bez jego zgody spółka nie może zaciągnąć nowych zobowiązań, powinna też konsultować wydatki).
Sytuacja się pogarsza. 2 marca 218 roku ten sam sąd wydał postanowienie zmieniające sposób zabezpieczenia majątku spółki poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego. Zarząd przymusowy będzie polegać na podejmowaniu przez zarządcę wszystkich czynności związanych z bieżącym prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz zachowaniu w stanie niepogorszonym majątku dłużnika (oznacza to faktyczne sprawowanie kontroli, dotychczasowy zarząd nie może podejmować już żadnych decyzji).
Z końcem lutego na oficjalnej stronie Arion Szpitale pojawiło się oświadczenie podpisane przez Karola Stpiczyńskiego i Rafała Radwańskiego o treści: "Wspólnicy Karol Stpiczyński oraz Rafał Radwański, stanowczo zaprzeczają pogłoskom jakoby mieli zamiar sprzedać posiadane w Spółkach z Grupy ARION udziały Piotrowi Rucińskiemu jak również jakiejkolwiek innej osobie. Nie ponosimy odpowiedzialności za rozporządzenia majątkiem przez osoby trzecie z tytułu zobowiązań osób, które rzekomo porozumiały się z Nami co do sprzedaży przez Nas udziałów, bowiem porozumienie takie jest całkowitą nieprawdą".
~ hahado~ nie dali rady to skończeni politycy, majcher i woźnicowa. Już nikogo nigdy nie nabiorą. Nikt nie wybierze ich więcej.
14 marca 2018
+2
-2
586-465
~ nie dali rady takie tuzy jak woznica z platformy,majcher radny powiatu spiąć siły i działać , nie czekać aż obcy cię zastapi , jak zatąpił to wyszło panie i panowie
14 marca 2018
+1
-1
b69-d99
~ szpital dla ludzi Szpital jest dla ludzi, nie dla starostwa żeby zarabiali 120 tys miesięcznie. Nie dla arionków żeby z biłgoraja wypompowali kasę na szpital Ewa w warszawie. Nasi mieszkańcy zasługują na normalny , bezpieczny na w miarę dobrym poziomie szpital, u nas w mieście. Z normalnym lekarzami, z właściwą obsada pielęgniarską itp. Przyjezdni lekarze którzy tu pracują, nie przyjeżdżają dlatego że u siebie byli najlepsi....... Niedługo będzie tam porządek.
14 marca 2018
+6
-0
97e-b82
~ to oni tak zrobili dla swojego dobra,aby brać pieniądze przeznaczone dla chorych to szły do starostwa 120 tysiecy miesięcznie,co przez 7 lat dało około 10 mln uszczerbku ze szpitalnej kasy dla panów w starostwie,tokarski przy pomocy żony lekko urzędował,bezstresowo,,rosłan i klesio dali zasłużony dla biłgoraja Tokarskiemu .Sielanka panów trwała w najlepsze i to powoli sie kończy.sprzęt zniszczony ,lekarze z łapanki,pustkowie,długi będą się odkrywały parę lat,szkoda Pateraka ,bo on winny najmniej,dawać tokarskiego niech rzuci porzeczki czarne i niech teraz poprowadzi czarny biłgorajski szpital,szanse rozwojowe,sprzętu ludzi przez te 7-8 lat zaprzepaszczone,największy strumień pieniędzy unijnych,gorzej prawie nie można było,
14 marca 2018
+2
-0
dfc-be8
~ hehe zamknąć to g..no to nie szpital to umieralnia
14 marca 2018
+3
-0
488-9a2
~ Chory na tą sytuację A pocałujcie mnie wszyscy w *****
13 marca 2018
+1
-0
1a4-85b
~ Gość A miało być tak cudownie !!!
13 marca 2018
+2
-0
b60-b3d
~ ng komuchy i wszelkiej maści lizusy bądźcie razem to nic wam nie zrobią ,do was wołam zwarty elektoracie zomo ormo i esbecy ,była umowa przy czerwono czarny stole i co czarni chcą nas rozliczać ?Do ciebie wołam Stalinie pomóż nam z głębokości piekła
13 marca 2018
+6
-2
2d4-714
~ bielskido~ Olek A może wszystkich zawsze rozliczajmy po każdej kadencji.
13 marca 2018
+5
-3
a97-5e4
~ j64 Prof. Chodakiewicz: Polska daje Izraelowi wszystko za darmo, popiera we wszystkim, bez wymagania czegokolwiek – Mamy do czynienia z odwróceniem strumienia pomyj wylewanego na Żydów w latach 30. i 40. Teraz te pomyje, bez weryfikacji, lecą na Polaków. I Kreml zaciera ręce – powiedział w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu prof. Marek Jan Chodakiewicz, amerykańsko – polski historyk (posiada obywatelstwa obu krajów), profesor w The Institute of World Politics specjalizujący się w badaniu stosunków polsko-żydowskich, tematyki Holocaustu oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej. Chodakiewicz zwrócił uwagę na to, że wielu Żydów mieszkających w II RP nie utożsamiało się z Polską. Upadek państwa polskiego nie zrobił na nich większego wrażenia. – Czytałem dziesiątki tysięcy archiwalnych – opublikowanych i nieopublikowanych – relacji żydowskich. Przywołam przykład 10 –letniej dziewczynki z Białegostoku. Cieszyła się, że była w szkole – za Polski, a potem była ona rosyjska, sowiecka i to jej nie przeszkadzało. Dzieciom polskim to przeszkadzało, a ona tego w ogóle nie zauważała. Wspominała, że później przyszli Niemcy i tatusiowi wszystko zabrali. Jej ojciec był kupcem, w związku z tym to nie oni mu najpierw własność zabrali, tyko sowieci mu wszystko najpierw zabrali, ale pozwolili mu pewnie siedzieć „u siebie” w sklepie, jako takiemu „kierownikowi”. Ta dziewczynka w ogóle tego nie rozumiała – wyjaśniał historyk. Podkreśla jednak, że zarzuty o szmalcownictwo wśród ludności polskiej są często wyolbrzymiane przez Żydów. – To jest nieprawda – ci, którzy ich ukrywali, byli bardzo rzadko aniołami i bardzo niewielu Żydów znajdowało od razu rodzinę, która by ich przechowała na stałe. Mówimy o łańcuszku ludzi, którzy pomagali, z czego niektórzy pomagali, jako ludzie dobrej woli – w sensie chrześcijańskim – a niektórzy pomagali raz i już myśleli, że „załatwili sprawę”– np. pójdę z panią na stację kolejową, kupię pani bilety i pojadę z panią do Krakowa, a potem już pani sobie pójdzie, gdzie pani chce. Jeszcze inni pomagali za pieniądze. Nie każdego tutaj należy potępiać – mówi prof. Chodakiewicz. – Po prostu brali pieniądze bo byli biedni i dzięki tym funduszom mogli dla ukrywanych przez siebie ludzi jedzenie kupować. – Polska nie przestanie być strategicznym partnerem USA. Jeżeli jednak nie wypłacimy odszkodowań to najbardziej ucierpi nasz wizerunek. Poprzednia ekipa rządząca uważała, że klęczeć na kolanach i przepraszać, nie wiedząc za co – jako manewr taktyczny, to świetne rozwiązanie. I chować głowę w piasek w sprawie restytucji mienia: jak wszystkie rządy od 1989 r. Okazuje się jednak, że takie dobre rozwiązanie to ono nie było, skoro tyle spraw się nagromadziło. A obecnie rząd PiS jest jak dzieci we mgle – podsumował. – Polska musi się nauczyć grać. Od 1989 r. Polska podchodzi do Izraela jak do przyjaciela: daje wszystko za darmo, popiera we wszystkim, bez wymagania czegokolwiek. za: polskieradio.pl
~ Olek ludzie rozliczmy w wyborach PSL i PiS - tych ludzi którzy oddali szpital Arionowi, nie głosujmy na nich, wybierajmy nowych ludzi
13 marca 2018
+32
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
27 października policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki gminy Turobin. Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie. W środowe przedpołudnie policjanci odnaleźli ciało kobiety.
we wtorek, godzina 07:07
Biłgoraj
41 strażaków walczyło z pożarem domu w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 10:06
Biłgoraj
Potrącenie nastolatki na pasach
w czwartek, godzina 08:17
Obsza
Bliżej na Podkarpacie. Nowa droga w budowie
W gminie Obsza rozpoczęła się długo oczekiwana budowa drogi na Podkarpacie. Prace powinny się zakończyć najpóźniej za 15 miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".
we wtorek, godzina 16:12
Biłgoraj
Kradzież tożsamości w powiecie
we wtorek, godzina 13:02
Biłgoraj
To najzdolniejsi uczniowie z Biłgoraja [LISTA STYPENDYSTÓW]
w piątek, godzina 08:51
Biłgoraj
Wspominamy zasłużonych mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej
W Dniu Wszystkich Świętych wracamy myślami do mieszkańców powiatu, którzy wnieśli istotny wkład w życie naszej Małej Ojczyzny. To oni swoją codzienną pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju Biłgorajszczyzny i zapisali się w pamięci mieszkańców.
27 października 2024
Rezerwat Szum
Zakaz wstępu do lasu na Roztoczu
we wtorek, godzina 07:46
Niemirów
Zdarzenie drogowe na DW nr 835
w piątek, godzina 11:33
Goraj
Trwa kwesta parafialna w Goraju
Na cmentarzu parafialnym w Goraju rozpoczęła się IX kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze ze stowarzyszeń, kół gospodyń i straży pożarnych kwestują, by zebrać środki na renowację historycznych nagrobków, stanowiących cenne dziedzictwo lokalnej społeczności.