W niedzielę, 18 lutego wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z posłami Piotrem Olszówką i Marcinem Duszkiem spotkali się z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego w Goraju i Dereźni Solskiej. W spotkaniach wziął udział również radny sejmiku wojewódzkiego Michał Mulawa.
Niedzielne spotkania z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego były okazją do podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, a także przedstawienia planów i zadań wyznaczonych w nadchodzącym okresie oraz działań i inwestycji, które są w trakcie realizacji. Poruszono również temat bieżącej polityki krajowej.
Wojewoda przybliżył informacje o stanie dróg i zaawansowaniu prac rządowych nad poprawieniem infrastruktury drogowej. Przemysław Czarnek podkreślał, że rosnące nakłady środków w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej" wielu gminom i powiatom pozwalają wyremontować i odbudować lokalne drogi, które stanowią podstawę rozwoju regionu.
Jak zaznaczył poseł Olszówka spotkania z mieszkańcami służą poznaniu problemów lokalnej społeczności oraz szukaniu rozwiązań. Rozmowy z mieszkańcami i poznanie ich oczekiwań pomogą dopracować program wyborczy i przygotować się do zbliżających się wyborów samorządowych.
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
e58-eb9
~ cdn.do~ abc Tak. Dziesięciu można zostawić. Reszta do uczciwej pracy!
25 lutego 2018
+1
-0
121-510
~ Kampania się zaczęła Mulawa się teraz promuje na dzieciecych turniejach. Pracuje w Puławy Azoty i Furlepe sponsoruje.
24 lutego 2018
+1
-0
56c-c31
~ abcdo~ cdn. Czyli jednak w Sejmie jest 10 sprawiedliwych skoro 450 darmozjadów bo sejm liczy przecież 460 posłów :)
22 lutego 2018
+0
-1
eca-5be
~ ono frekwencja cieniutka jak na taką nagonkę przed spotkaniem,w Turobinie jak radny Kozina organizował było trzy razy wiecj osób.
22 lutego 2018
+2
-3
b4c-19a
~ j64 Cały świat mówi o mordzie w Jedwabnem. W sprawie spalenia setek Polaków w stodole pod Gardelegen panuje zmowa milczenia środa, 21.02.2018 r.
foto: US Army / Wikipedia 13 kwietnia 1945 roku niemieccy SS-mani zaciągnęli do stodoły niedaleko miejscowości Gardelegen 1016 więźniów obozu Mittelbau-Dora. Po tym jak wrota do stodoły zostały zaryglowane Niemcy podłożyli ogień, a do środka zaczęli wrzucać granaty. Większość uwięzionych spłonęła żywcem lub udusiła się od czadu. Ludzi, którzy usiłowali się uratować robiąc podkopy pod ścianami stodoły, zabijano strzelając do nich z karabinów maszynowych. Masakrę przeżyło zaledwie 11 osób: 7 Polaków, 3 Rosjan i 1 Francuz.
Następnego dnia po dokonaniu tej okrutnej zbrodni, SS-mani oraz ich pomocnicy planowali wrócić do stodoły pod Gardelegen z zamiarem dobicia ewentualnych ocalałych, zakopania ciał zmarłych oraz zatarcia wszelkich śladów masakry. Nie zdążyli. Zbrodnia wyszła na jaw bowiem szybciej na jej miejscu znaleźli się przesuwający się wraz z linią frontu amerykańscy żołnierze ze 102 Dywizji Piechoty.
r e k l a m y
21 kwietnia amerykański komendant miasta nakazał grupie około 200 mężczyzn z Gardelegen wykopanie grobów i godne pochowanie zamordowanych. W ciągu następnych pięciu dni niemieccy cywile wydobyli łącznie ponad 1000 zwłok, składając każde ciało w osobnym grobie. 25 kwietnia doszło do oficjalnych uroczystości pogrzebowych, w trakcie których żołnierze 102 Dywizji Piechoty oddali honory ofiarom i ustawili pamiątkową tablicę. Wówczas to pułkownik George Lynch wygłosił pod adresem mieszkańców Gardelegen (których zmuszono do udziału w pochówku) następujące oświadczenie: "Wmawiano wam, że niemieckie zbrodnie wojenne to wymysł alianckiej propagandy. Teraz sami widzicie. Niektórzy będą mówić, że to dzieło nazistów, inni wskazywać będą na Gestapo. Nieprawda. Odpowiedzialność ponoszą wszyscy Niemcy... Wasza tak zwana rasa panów pokazała, że panować może tylko w zbrodniach, okrucieństwach i sadyzmie. Sami pozbawiliście się szacunku cywilizowanego świata".
r e k l a m y
Niestety, wiedza o zbrodni dokonanej przez Niemców w stodole pod Gardelegen, w której w większości śmierć ponieśli Polacy, jest raczej znikoma (w odróżnieniu od wiedzy na temat np. mordu w Jedwabnem). O perfidii niemieckich morderców niech świadczy fakt, że masakry dokonali oni w zupełnie ostatnim stadium wojny, na dzień przed wyzwoleniem Gardelegen przez Amerykanów.
Źródło: Zbrodnia w Gardelegen (Wikipedia) Źródło: Zbrodnia w Gardelegen (DoRzeczy.pl)
21 lutego 2018
+1
-1
25e-f0c
~ kusioł Po co oni przyjechali , samochód strażacki dla goraja tak załatwiali ,że w końcu wyszło ,że szarlipa podszywał się nie pod swoje zasługi , bo marszaałek sfinansował chyba prawie 80 procent i rumieńce pozostały , na nic był przyjazd wojewody na dzień dziecka do gruzowiska na terenie dawnego zakładu metalowego-popelina ,wice wojewoda tez był na zebraniu strażaków i na pusto.
21 lutego 2018
+3
-1
e08-42c
~ spekulatorzy a dlaczego nie ma zdjęć z dereżni solskiej to manipulacja , ten misiewicz macza w tym palce , w biłgoraj .com .pl jest tak jak było a tu manipulacje pod siebie, nierzeczywisty przekaz,
21 lutego 2018
+2
-1
d97-e50
~ cdn. Zawsze przyjeżdżają gdy zbliżają się wybory samorządowe. Poseł Olszówka przyjechał poznawać problemy lokalnej społeczności. Nie za późno? Dlaczego został posłem chociaż dopiero teraz interesuje się problemami regionu? Jak lokalne drogi mogą być podstawą rozwoju naszego regionu? Buduje się drogi przez las niszcząc środowisko by posłowie i inni notable mogli się pochwalić: Patrzcie, wybudowaliśmy wam drogę! Oni wybudowali? Za swoje budowali? To my ponosimy koszty, my podatnicy. Utrzymujemy 450 darmozjadów + senat. Pytam, po co? Czy nowa Konstytucja ukróci to marnotrawstwo? Pytajmy o to posłów na spotkaniach.
21 lutego 2018
+6
-0
743-095
~ kto to co to za misiewicz obok wojewody co zajmuje sie nie tym co trzeba?
21 lutego 2018
+1
-3
6e2-d3b
~ nie głosujmy na ludzi mieszkających nie w naszym powiecie dlaczego Mulawa pokazuje się nagle a tyle go nie było w powiecie na spotkaniach, bo WYBORY ???
~ i poseł znalazł chwilę bo bale obrobił a jak ciepło się zrobi to znowu ciężka praca (odpusty,dożynki,festyny)taki już los posła.
21 lutego 2018
+7
-0
56e-aff
~ observer I jakie problemy zgłaszali mieszkańcy? Jak władza planuje je rozwiązać? Kiedy posłowie przestana chodzić na studniówki? Najważniejsze jednak hasło - "Praca nie obietnice"
21 lutego 2018
+5
-0
3d7-3e1
~ 123456 Poseł to niech poszuka w pamięci gdzie zdawał egzamin na prwo jazdy......
21 lutego 2018
+7
-0
8be-694
~ dsado~ vvv hehehehehehe noooo, po chleb wyszli i wpadli na chwwile bo nuda na wsi w zimie
21 lutego 2018
+1
-1
b2b-3f6
~ vvv Widownia w wielkim skupieniu przyswaja propagandę!
21 lutego 2018
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Największy Orszak Trzech Króli w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
W poniedziałek, 6 stycznia, czyli święto Objawienia Pańskiego, w Biłgoraju zorganizowana została kolejna edycja Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy przeszli od sanktuarium św. Marii Magdaleny do Biłgorajskiego Centrum Kultury.
dzisiaj, 16:20
Sigła
Zderzenie pojazdów na łuku drogi
w sobotę, godzina 12:46
Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:24
Chmielek
Zmarł ks. Marek Tworek - proboszcz parafii Chmielek
W poniedziałkowe przedpołudnie, 6 stycznia, w gminie Łukowa doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął ks. Marek Tworek, proboszcz parafii w Chmielku.
dzisiaj, 08:50
Powiat
Kilkanaście miejscowości bez prądu
dzisiaj, 14:38
Powiat
Jaka jest sytuacja na drogach wojewódzkich w powiecie?
31 grudnia 2024
Goraj
Mieszkańcy pożegnali stary rok
31 grudnia na Rynku 600-lecia mieszkańcy Goraja i okolic tradycyjnie pożegnali stary rok i powitali nowy podczas widowiska sylwestrowego zwanego "Diabełkami". Wydarzenie, organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Goraju, po raz kolejny zgromadziło tłumy.