Jego uczestnikami mogą być mieszkańcy miasta i gminy w wieku od 16 do 35 lat, nie tylko honorowi dawcy krwi. W ramach projektu, 15 osób weźmie udział w warsztatach z zakresu ratownictwa medycznego, udzielania pierwszej pomocy, krwiodawstwa i wolontariatu. "Wprawdzie po ukończeniu kursu nikt nie zdobędzie uprawnień ratownika medycznego, ale chcemy pokazać, że pomagać drugiemu człowiekowi można w każdy sposób" - wyjaśnia pomysłodawczyni projektu Barbara Wojciechowska.
Warsztaty pod hasłem: "Ratownicy", "Bezcenne Życie", "Krwinka" i "Dobry wolontariusz" to tylko część projektu. Po zajęciach teoretycznych, ich uczestnicy pojadą na wycieczkę do Krakowa, gdzie znajduje się jeden z najlepszych w kraju ośrodków szkolenia ratowników medycznych.
Zgłoszenia chętnych do udziału w projekcie są przyjmowane do końca sierpnia, w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj dłoń" przy ul. Kościuszki 54A w Józefowie. 24 sierpnia, w tym samym miejscu, odbędzie się spotkanie informacyjne, zarówno dla tych, którzy już zgłosili sie do udziału w projekcie jak i dla tych, którzy wciąż się zastanawiają. Zanim podejmą decyzję będą mogli zapytać o szczegóły pomysłu.
Pierwsze warsztaty rozpoczną się we wrześniu. Będą się odbywać nie tylko w Józefowie, ale także w Tomaszowie Lubelskim, gdzie swoją praktykę prowadzi partner projektu, współorganizator dotychczasowych akcji krwiodawstwa w Józefowie, dr Sebastian Łysiak.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Stowarzyszeniu "Podaj dłoń", telefon 84 687 85 31, a formularze zgłoszeniowe są dostępne na: www.podajdlon.pl.
Projekt "Kropla życia", który ma być zrealizowany do połowy grudnia tego roku, jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.