W czasie trwania projektu przeprowadzono warsztaty dla młodzieży, konkursy, prezentacje zdjęć i slajdów o bezpieczeństwie w sieci. Młodzież licealna i gimnazjalna organizowała warsztaty dla uczniów młodszych klas SP. Przygotowała krzyżówki, prezentacje i filmiki, które podczas zajęć zaprezentowała dzieciom. Podczas tych zajęć powstały ciekawe plakaty, prace plastyczne, scenki grup teatralnych i prezentacje multimedialne. Wolontariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci. Dzieci dowiadywały się o bezpiecznym korzystaniu z multimediów podczas zajęć w Fundacji.
Dla rodziców odbyły się spotkania o tym jak mądrze wprowadzać dzieci w wirtualny świat i jak dbać o ich bezpieczeństwo. Poinformowano ich o internetowym kursie dla rodziców, w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam dostępnym na stronie:
www.fundacja.orange.pl/kurs. Kurs uczy rodziców jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci i jak przygotować je do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii i internetu.
Wspólnie z Wolontariatem Studenckim dzieci poznawały język i kulturę krajów anglojęzycznych do projektu English is fun! Studentki dzieliły się znajomością języka i kulturą posługiwania się nim w kontaktach wirtualnych i rzeczywistych.
Wolontariusze przeprowadzili szereg zajęć dotyczących bezpieczeństwa m.in. w sieci. Odbyły się liczne gry i zabawy będące alternatywą dla ciągłego przebywania w "cyberprzestrzeni". Nawiązały się liczne przyjaźnie. Powstał film opowiadający o tym czasie, gdzie młodzi ludzie z różnych stron Polski i świata integrowali się i uczyli sztuki przetrwania a swoje przygody nagrywali na różnych nośnikach: aparatach fotograficznych, telefonach komórkowych, kamerach. Następnie zgrali materiał tworząc film o letniej przygodzie, został on umieszczony na stronie www.krzyk.info.pl.
W październiku młodzież uczestniczyła w warsztatach filmowych w Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, uczyła się udzielać wywiadu i montować filmiki. Jesienią został nakręcony film dokumentujący XX lat działalności Fundacji, w którym wykorzystano filmiki młodzieży i zaprezentowano grantodawców działań. Film jest dostępny na stronie Fundacji.
Efektem projektu jest odważniejsze i mądre korzystanie z możliwości, jakie dają dostępne multimedia. Młodzież nauczyła się nagrywać ulotne chwile, zgrywając zdjęcia i filmiki ze swoich smartfonów. Nauczyła się obsługiwać kamerę sportową i stabilizator obrazu.
Wyjazdy, spotkania, miniakcje i Piknik Obywatelski przyczyniły się do integracji młodzieży i osób z różnych stron świata, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na wspólne działania z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Projekt Cyberpozytywni realizowny przez Fundację Pomocy Dzieciom Krzyk do programu Bezpiecznie tu i tam Fundacji Orange.