Pierwsza część poświęcona była historii bibliotek w naszym mieście ich rozwojowi, księgozbiorowi i ideom przeświecającym tworzeniu bibliotek od powstania pierwszej placówki, której księgozbiór liczył około 800 książek po dzień dzisiejszy.
Drugą częścią wykładu była prezenta cja multimedialna ukazująca naszą ofertę. Przybliżona została działalność kulturalno-oświatowa. Zaprosiliśmy do odwiedzania naszej czytelni, w której skorzystać można z darmowego dostępu do internetu oraz sięgnąć można po prenumerowaną przez bibliotekę prasę. Zachęciliśmy również do skorzystania z możliwości przeglądania naszego katalogu on-line, który został udostępniony w październiku 2014 roku, wraz z wprowadzaniem komputerowego systemu wypożyczania MAK+. Przedstawione zostały również możliwości aplikacji czytelnika Szukam książki, dzięki której Czytelnik ma wgląd w historię swoich wypożyczeń, może również zamówić książkę.
Ostatnia część wykładu to przegląd książek, przygotowany przez pracowników biblioteki. Zachęcaliśmy do sięgnięcia po powieści dostępne w wypożyczalni: Dygot Jakuba Małeckiego, Ostatnie rozdanie Wiesława Myśliwskiego, Coraz mniej olśnień Ałbeny Grabowskiej oraz Opowieści z Narnii C.S Lewisa. Wspomniane zostały również ciekawe biografie: Simona
Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Anny Kamińskiej oraz Genialni. Lwowska szkoła matematyczna Mariusza Urbanka.
Zakończyliśmy wykład serdecznym zaproszeniem do korzystania z oferty Miejskiej i Powiatowej Bibliotek Publicznej w Biłgoraju.