Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Porada eksperta
2015.11.30 21:55

Remont dachu. Przygotuj się i zrób to solidnie.

Całościowa wymiana pokrycia dachowego to poważne przedsięwzięcie, jednak często okazuje się, że odwleka się je w czasie stosując tylko doraźne naprawy. Wysokie koszty oraz niedogodności logistyczne mogą zniechęcić każdego. Zazwyczaj okazuje się jednak, że nie warto było podejmować się tylko prowizorycznego łatania przeciekających miejsc lub wymiany papy, bo problem szybko powraca. Sprawdź, jak przygotować się do remontu dachu, wykonać przegląd przed jego rozpoczęciem oraz jak możesz sprytnie zagospodarować przestrzeń dachową zaoszczędzając przy tym energię.
Remont dachu. Przygotuj się i zrób to solidnie.
Remont dachu. Przygotuj się i zrób to solidnie.

Przygotowania i kontrola

Po pierwsze musimy zdawać sobie sprawę, że remont dachu będzie wiązał się m.in. z przygotowaniem odpowiedniego zabezpieczenia domu przed opadami, zorganizowaniem wywozu zdemontowanych materiałów czy też wyprowadzką z poddasza. Będzie nam również potrzebna pomoc dekarza lub konstruktora, jeśli istnieje podejrzenie złego stanu więźby dachowej. Dokonując przeglądu dachu musimy sprawdzić, w których miejscach są przecieki. Zwróćmy też uwagę na wszelkie uszkodzenia rynien, przebarwienia, rdzę, pęknięcia. Stan obróbek blacharskich oraz szczelność wentylacji pod pokryciem skontroluje już dekarz.

Szukając oszczędności.

Gruntowna wymiana dachu to spory wydatek, niektórzy jednak wolą zainwestować w nowe pokrycie, które posłuży przez wiele lat. Wykorzystując w sprytny sposób przestrzeń dachową można jednak także sporo zaoszczędzić. Do pozyskiwania ciepła i wytwarzania energii elektrycznej dzięki panelom można wykorzystywać działanie promieni słonecznych. Za sprawą paneli fotowoltaicznych składających się z pojedynczych ogniw solarnych można wygenerować napięcie elektryczne. Dzieje się to podczas padania na nie promieni słonecznych. Proces ten opiera się na wykorzystaniu typowego półprzewodnikowego materiału, jakim jest krzem. Aby korzystać z systemu fotowoltaicznego nie ma konieczności wymiany czy też szczególnego przystosowania do tego celu naszej instalacji elektrycznej. System po prostu wpinamy do skrzynki rozdzielczej. Zyskujemy dzięki temu dodatkową mikroinstalację produkującą dla nas prąd. Ogniwa wbudowane w panele słoneczne zamontowane na naszym dachu podlegają tzw. efektowi fotowoltaicznemu, a w jego rezultacie produkowany jest prąd stały, który za pomocą falownika przekształcany jest w prąd zmienny o odpowiednio przystosowanych do sieci publicznej parametrach elektrycznych. (źródło: http://www.kumibex.pl/ )

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 3642
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
6 listopada 2024 Żurawie
Tragiczny finał poszukiwań
27 października policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu mieszkanki gminy Turobin. Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie. W środowe przedpołudnie policjanci odnaleźli ciało kobiety.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Nowy kierownik w Biłgoraju
w piątek, godzina 14:16 Gmina Biłgoraj
Gmina sprzedaje cztery strażackie klasyki
w niedzielę, godzina 16:52 Biłgoraj
Biłgoraj uhonorował bohatera [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę, 10 listopada, w Biłgorajskim Centrum Kultury miała miejsce wyjątkowa uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraja ppor. Józefowi Steglińskiemu ps. "Cord". Wieczór poświęcony był bohaterowi, który swą niezłomnością zasłużył na szczególne miejsce w historii regionu. Uroczystość uświetniła prapremiera filmu dokumentalnego "Ten skrawek ziemi to wolna Polska".
w piątek, godzina 16:14 Biłgoraj
Potrącenie na przejściu
w piątek, godzina 20:45 Biłgoraj
Autodrom w telewizji już w niedzielę
1 listopada 2024 Biłgoraj
Wspominamy zasłużonych mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej
W Dniu Wszystkich Świętych wracamy myślami do mieszkańców powiatu, którzy wnieśli istotny wkład w życie naszej Małej Ojczyzny. To oni swoją codzienną pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju Biłgorajszczyzny i zapisali się w pamięci mieszkańców.
w piątek, godzina 19:30 Biłgoraj
Znani artyści dla ratowania zabytkowego kościółka
w czwartek, godzina 15:05 Region
Mieszkaniec powiatu potrącił rowerzystę
1 listopada 2024 Goraj
Trwa kwesta parafialna w Goraju
Na cmentarzu parafialnym w Goraju rozpoczęła się IX kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze ze stowarzyszeń, kół gospodyń i straży pożarnych kwestują, by zebrać środki na renowację historycznych nagrobków, stanowiących cenne dziedzictwo lokalnej społeczności.
w środę, godzina 08:25 Markowicze
Dwa zdarzenia na DW nr 835 [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 09:53 Budziarze
Szybka akcja służb uratowała życie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball