"Plan gospodarki niskoemisyjnej" dla gminy Frampol jest dokumentem, który będzie pomocny przy pozyskiwaniu środków unijnych. W swoich założeniach ma zadanie przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020: redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, redukcji zużycia energii finalnej.
- Opracowanie i realizacja "Planu gospodarki niskoemisyjnej" Gminy Frampol jest wpisana w klimatyczną oraz energetyczną politykę Polski i związana jest z Założeniami Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej przyjętego przez Radę Ministrów 16 sierpnia 2011 r. Dokument pozwoli również na spełnienie obowiązków nałożonych na jednostki sektora publicznego w zakresie efektywności energetycznej, wynikające z Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o efektywności energetycznej - wyjaśniał podczas sesji Włodzimierz Styk wiceprezes EuroCompass Sp. z o.o. i dodał, że plan będzie kluczowym dokumentem, który pozwoli na skuteczne ubieganie się o przyznanie środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Z tego powodu został w nim zapisany szeroki zakres inwestycji. Dokument został wykonany w ramach projektu "Wzrost potencjału samorządu Gminy Frampol poprzez opracowanie Planu Działań na rzecz Zrównoważonej Energii", współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, Działania 9.3. "Termomodernizacja obiektów infrastruktury publicznej - plany gospodarki niskoemisyjnej".
Natomiast druga uchwała: projekt założeń do "Planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Frampol na lata 2014-2029", to dokument, którego obowiązek sporządzenia wynika z ustawy Prawo energetyczne. Podobne plany musi uchwalić każda gmina. Założenia do planu w gminie Frampol zawiera analizę systemów energetycznych gminy i przewidywane kierunki zmian. Plan także został przygotowany przez firmę EuroCompass Sp. z o.o.